ERGOTERAPİ MERKEZİ AÇILDI

Gündem 5 Eylül 2018 16:32
Videoyu Aç ERGOTERAPİ MERKEZİ AÇILDI
A
a

Özellikle 0-10 yaş normal çocuklardan farklı olarak hareket eden çocuklar için tasarlanan Ergoterapi Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi. Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde bulunan merkez, hem Düzce’ye hem de bölgeye hizmet verecek.

Düzce’de ve bölgede tek olan ergoterapi merkezi Düzce’ye kazandırıldı. Merkezin açılışı Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde yapıldı. Açılan merkezle 0-10 yaş arası otizmli çocuklar, zeka geriliği yaşayan çocuklar gibi psikolojik desteğe ihtiyacı olan çocuklar eğitim görebilecek.

Düzce’de de bölgede de ilk”
Açılan merkezle ilgili değerlendirmelerde bulunan Düzce İl Sağlık Müdürü Operatör Doktor İbrahim Özcan şu ifadelere yer verdi: “Burada Düzce Atatürk Devlet Hastanesi bünyesinde yakın bölgede olmayan ergoterapi ihtiyacı olan bireyler ile 0-10 yaş arasında çocuklar ki bunlar bizim geleceğimiz terapiye ihtiyacı olanlar için çocuk psikiyatrileri, çocuk nörologları tarafından topluma kazandırılması, ailenin bilinçlendirilmesi açısından yeni bir ünitenin açılışını yapıyoruz. İnşallah buraya ihtiyaç olmaz ama bu toplumun gerçeği ve bu tip çocuklarımız var. Böyle bir terapi merkezi Düzce’de de bölgede de ilk. Bunun için hastane bir hazırlık yaptı. Ergoterapi uzmanımız aramıza yeni katıldı. Biz de buraya topluma kazandırılması gereken çocuklarımızı bekliyoruz. Diğer illerden de bekliyoruz.”

Burayı çocukların eğlenebilecekleri şekilde tasarladık”
Açılan merkezde görev yapacak olan Ergoterapist Güleser Güney de çocukların önemine değinerek şöyle konuştu: “Burada çocuklarımız için bir ünite hazırladık. Çocuklarımız bizim geleceğimiz ve onların bağımsız birey olabilmeleri, topluma kendi başlarına katılabilmeleri, kendi işlerini yapabilmeleri bizim için çok önemlidir. Bu nedenle biz burada çocuklarımızın hem duyusal, hem motor hem de bilişsel fonksiyonlarının gelişmesi destekleyecek şekilde özellikle 0-10 yaş arasında aktif olmaları için çalışmalar yapıyoruz. Günlük yaşam eğitimleri yapıyoruz, aktivite analizleri yapıyoruz. Daha sonra problemleri anladıktan sonra o şekilde eğitim yapıyoruz. Burayı çocukların eğlenebilecekleri şekilde tasarladık.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri