ERDOĞAN'DAN FINDIK AÇIKLAMASI

Ekonomi 26 Ekim 2018 23:34
Videoyu Aç ERDOĞAN'DAN FINDIK AÇIKLAMASI
A
a

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, üreticilerin merakla beklediği TMO'nun fındık alım fiyatını açıkladı.

Partisinin genişletilmiş il başkanları toplantısında konuşan Erdoğan, levant kalite fındığın fiyatını 14 TL, Giresun kalite fındığın fiyatını 14.5 TL olarak açıkladı. Ayrıca alımların 1 Kasım itibariyle başlayacağını duyurdu.
Fındık üreticilerinin dört gözle beklediği açıklama, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi. Erdoğan, partisinin genişletilmiş il başkanları toplantısındaki konuşmasında Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO)'nin alım fiyatlarını açıkladı. "Vatanımızın, milletimizin, devletimizin geleceğine bakarak değerlendirme yapmamız lazım" "Gündemimizde bir fındık meselesi var." diyerek söze başlayan Erdoğan, şöyle devam etti: "Büyük önem taşıyor. Ülkemizin yıllara göre değişmekle birlikte 2-3 milyar dolar düzeyinde bir fındık ihracatı var. Fındık üreticilerini desteklemeye de önem verdik. İktidarlarımız döneminde, bu malum muhalefetin yaklaşımlarına dikkat ederek değil, vatanımızın, milletimizin, devletimizin geleceğine bakarak değerlendirme yapmamız lazım." "Bu yıl rekolte düşük olmakla birlikte kalite iyi gözüküyor" Fındık üreticilerine bugüne kadar 7,5 milyar lira destekleme ödemesi yapıldığını anımsatan Erdoğan, "Fındık üreticisi de dahil, milletvekillerimiz de dahil, muhalefet de dahil kimse bunun farkında değil. Ben aklı selim ile hareket ettiğine inandığım milletime sesleniyorum. Geçtiğimiz yıl fındık fiyatlarının düşük seyretmesi üzerine müdahale alımına gittik. 10 ila 10,5 lira fiyatla 143 bin ton fındık alımı gerçekleştirdik. Bu yıl ise rekolte düşük olmakla birlikte kalite iyi gözüküyor." dedi. "Levant fındık 14 lira, Giresun fındık 14,5" Fındık fiyatlarının düşmeye başlamasıyla Toprak Mahsulleri Ofisi'ni devreye sokma kararı aldıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "TMO ile 1 Kasım 2018 tarihinden itibaren fındığın kilosunu 14 liradan, Giresun fındığının kilosunu da 14,5 liradan almaya başlayacağız. Kayıtlı fındık alımlarında kilo başına 2 lira da destekleme ödemesi yapıyoruz. TMO'nun stoklarından da 10 bin fındığı teminat karşılığı FİSKOBİRLİK'e vererek bu kurumu da desteklemiş oluyoruz." diye konuştu.

 
1000
icon
ŞENER 27 Ekim 2018 12:47

ÇİFTÇİDE FINDIKMI KALDIKİ NE GEREK VAR BU SAATTEN SONRA FİYAT AÇIKLAMAYA BU AÇIKLAMA ZENGİN OLAN HER ZAMANKİ GİBİ ELİNDE FINDIK OLAN TÜCCARA YARADI.ALKIŞ

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri