ERDOĞAN'A 12 KİŞİLİK LİSTE GİDECEK

Gündem 8 Mayıs 2018 17:28
Videoyu Aç ERDOĞAN'A 12 KİŞİLİK LİSTE GİDECEK
A
a

AK Parti'de aday belirleme sürecinde önemli bir adım olan mülakatlar, Düzce'den başvuru yapan aday adayları için sona erdi. Son kararı verecek olan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yapılacak elemeler sonucunda 3'ü mevcut vekiller olmak üzere toplam 12 kişilik bir liste götürülecek. Erdoğan bu 12 aday adayı arasından Düzce adaylarını belirleyecek.

24 Haziran'da yapılacak genel seçimler için Düzce'de 3'ü de AK Partili olan milletvekilleri yeniden aday adaylığı başvurusunda bulundu. Mevcut vekillerin dışındaki 48 aday adayı ise 5 Mayıs'ta önce temayül yoklamasına ardından ise genel merkezde mülakata alındı.

12 aday adayı Erdoğan'a gidecek
AK Parti'de aday adaylarının geçireceği aşamalar ele alındığında, bundan sonraki prosedür ise şöyle işleyecek: 2 gün süren mülakatlarda alt komisyonun önüne çıkan milletvekili aday adayları arasından eleme yapılacak. Alt komisyonun belirlediği liste, üst komisyona sunulacak. Üst komisyon ise 9 kişilik bir liste hazırlayacak. Mevcut 3 Düzce milletvekili ile birlikte toplam 12 aday adayının yazılı olduğu liste son kararı verecek olan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacak. Yapacağı yüz yüze görüşme sonrası Erdoğan'ın işaret edeceği 3 isim aday olarak açıklanacak.

Ankara'da görüşme trafiği
Öte yandan Ankara'da aday adaylarının görüşme trafiği hız kesmeden devam ediyor. Aday olmak için genel merkezde neredeyse çalmadık kapı bırakmayan bir çok isim, umutla 21 Mayıs'ta yapılacak aday açıklamasında isminin zikredilmesini bekliyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri