ERDOĞAN ‘ÖZLÜ’ DEDİ

Gündem 23 Kasım 2018 14:39
Videoyu Aç ERDOĞAN ‘ÖZLÜ’ DEDİ
A
a

Düzce’de merakla beklenen AK Parti’nin il belediye başkan adayı belli oldu. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, “Düzce Belediye Başkan Adayı Faruk Özlü” dedi. Öncü Haber’in günler önce gündeme getirdiği eski Bakan Faruk Özlü’nün adaylığı böylelikle resmen duyurulmuş oldu. Gönlünde başkanlık yatan ancak partisi tarafından aday gösterilmeyen İl Başkanı Keskin, yaptığ

AK Parti, Düzce Belediyesi için seçim yarışına eski Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü ile girme kararı aldı. Haftalardır adı ön planda olan Özlü’nün adaylığı, AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin’in yaptığı açıklama ile resmiyet kazandı. Keskin, 2019 yılı mart ayında gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde Düzce Belediye Başkanı Adaylarının Dr. Faruk Özlü olduğunu duyurdu.

İl Başkanı Keskin açıkladı
Düzce Belediye Başkanlığı’na talip olanlar arasında başı çeken ancak partisinden olur alamayan Keskin, yaptığı yazılı açıklamada şunları dile getirdi: “Günlerdir kamuoyunda merakla beklenen AK Partimizin Düzce Belediye Başkan Adayı, birikimleri ve müstesna kişiliğiyle teşkilatlarımızın ve Düzce’mizin çok kıymetli değeri, bir önceki Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Dr. Faruk Özlü olmuştur. Düzce’mize, teşkilatımıza ve kendilerine hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Öncü Haber günler önce duyurdu
Öncü Haber, AK Parti’nin aday olarak Faruk Özlü üzerinde durduğunu günler önce gündeme getirmişti. Genel merkezin çalışmaları, milletvekili ve teşkilat başkanları ile yaptığı istişareler sonucunda Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kararını eski Bakan Özlü’den yana kullandı. Düzce Belediye Başkanlığı’na talip olan 9 aday adayı arasından seçim yapılmadı.

Özlü destek için bir kez daha sahaya iniyor
Bakanlığı döneminde Düzce’ye büyük katkılar sağlayan eski Bakan Özlü milletvekilliğinden sonra şimdi belediye başkanlığı için vatandaştan destek isteyecek. Partisinin takdiri ile Düzce’nin 5 yıllık yönetimine talip olan Özlü’nün önümüzdeki günlerde kameraların karşısına geçeceği ve sahada çalışmalarına başlayacağı öğrenildi.

AK Parti’nin “Özlü hamlesi
Öte yandan AK Parti’nin “Özlü hamlesi” adaylık konusunda nasıl ince elenip sık dokunduğunu gözler önüne serdi. 24 Haziran Seçimleri’nde kalesi gibi gördüğü Düzce’de 1 vekilliği MHP’ye kaptırarak, ilk kez fire veren parti, 2014 seçimlerinde tüm belediyeleri kazandığı şehirde yine kötü bir sürprizle karşılaşmak istemiyor.

Muhalefetin işi kolay olmayacak
Erdoğan’ın ‘Düzce Belediye Başkan Adayı Özlü’ kararı sonrası gözler AK Parti’nin adayını açıklamasını bekleyen partilere çevrildi. Özlü’nün bilindik ve güçlü bir aday olması muhalefetin işinin kolay olmayacağını gösterdi.

 

1000
icon
haluk 26 Kasım 2018 14:27

Sayın özlünün bir kaç konuşma porgramına katıldım kendi bıranşında başarılı oldğu muhakak devletin belli kademelerinde görev almış başarı kaınıtlamış ama siyaset çok farklı Sayın özlü gözlemlediyim kadarıyla halkla iletişimde sıtıntılı bizim halkda cancı sevacan insan ister sayın özlü böyle buzdolabı misali soguk durursa işi çok zor birde bunun üstüne Bayram keleşin tahribatı var hakaten işi zor

0 0 Cevap Yaz
irfan akdoğan 24 Kasım 2018 10:30

CUMHURBAŞKANIMIZ DÜZCE BELEDİYE BAŞAKANI OLARAK NEDEN FARUK ÖZLÜYÜ GÖRMEK İSTEMEKTEDİR İŞTE CEVABI 1- Cumhurbaşkanımız 1999 depreminden beri Düzceye büyük önem vermiştir. Düzcede bu sevgiyi karşılıksız bırakmayarak Akpartiye her seçimde rekor oranda oy vermiştir. Fakat Cumhurbaşkanımızın Düzceye göndermiş olduğu yöneticiler maalesef gerektiği gibi çalışmamış Düzceye layık hizmetlerin gelmesini sağlayamamışlardır. Üstelik Düzcede var olan sorunları beceriksizliklerini.çapsızlıklarını gizlemek adına hasır altı etmişlerdir. Her şeyin güllük gülüstanlık olduğunu sanan Cumhurbaşkanımız Düzceye her geldiğinde büyük bir hayal kırıklığına uğramışdır. (son gelişinde tek başına duvarın üstüne oturup derin derin düşündüğü fotoğrafı hatırlayın büyük ihtimalle Depremde varını yoğunu adadığı İstanbul ve Ankara belediyelerinin ve tüm Refah partisi belediyelerinin imkanlarını aktardığı toplumu yönlendirerek herşeyi fazlasıyla gönderdiği büyük aşkı Düzcenin bunca yıl sonra niçin hala yeteri kadar kalkı

0 0 Cevap Yaz
yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri