ENTEGRE ÇÖP TESİSİ’ KURULUYOR

Gündem 18 Mart 2018 10:38
Videoyu Aç ENTEGRE ÇÖP TESİSİ’ KURULUYOR
A
a

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ile yerel ve ulusal medya temsilciler Bilecik’te bulunan Entegre Katı Atık Dönüşüm Tesisi’nde incelemelerde bulundu. İncelemelerin ardından bir değerlendirmede bulunan Başkan Ay, tesisi Düzce’ye kazandırmak istediklerini belirterek, “Buraya çöpü döküyorsunuz, ekonomiye kazandırıyorsunuz. Elektrik olarak, gübre olarak, ayrıştırarak ekonomiye katkı sağlıyorsunuz” dedi.

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Başkan Yardımcısı Miktat Çelebioğlu ile  yerel ve ulusal medya temsilcileri Düzce’nin çöp tesisine çözüm bulması beklenen Bilecik’te bulunan Entegre Katı Atık Dönüşüm Tesisi’nde incelemelerde bulundu. İlk Durağı Bilecik Belediyesi olan Başkan Ay ve beraberindekiler burada Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı ile bir araya geldi. Başkan Yağcı heyete, Bilecik Belediyesi tarafından yapılan Entegre Katı Atık Dönüşüm Tesisi’ne ilişkin bilgilendirmede bulundu. Heyet daha sonra Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi’nin kurulduğu bölgede bir inceleme gezisi gerçekleştirdi. 3 bin metrekarelik kapalı alana sahip tesise günlük 70 bin ton atık geldiği ve yüzde 75’inin geri dönüşümünün sağlandığı belirtilerek geri dönüşümü sağlanamayan atıkların bertaraf edildiği kaydedildi. 

“Bu tesisi Düzce’ye kazandıracağız”
Tesisteki incelemelerinin ardından bir değerlendirmede bulunan Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, “Ben daha önce gelip bu tesisi inceledim. Göreve geldiğimizden bu yana çöp konusunda çalışmalar yapıyoruz. Çok yer gezdik en çok burayı beğendik. Burada herhangi bir koku yok, hepiniz görüyorsunuz. Bu tesisi Düzce’ye kazandırmak istiyoruz. Bizim böyle bir tesis için Avrupa’ya gitmemize gerek yok. Gördüğünüz gibi 1 saat ötemizde böyle bir tesis var. Buraya çöpü döküyorsunuz, ekonomiye kazandırıyorsunuz. Elektrik olarak, gübre olarak, ayrıştırarak ekonomiye katkı sağlıyorsunuz” ifadelerinde bulundu.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri