ENDONEZYA'DAKİ DEPREMZEDELER  YARARINA MANTI AÇTILAR

Gündem 19 Ekim 2018 11:34
Videoyu Aç ENDONEZYA'DAKİ DEPREMZEDELER  YARARINA MANTI AÇTILAR
A
a

Düzce Üniversitesi (DÜ) öğrencileri, yaptıkları mantının kampüs içerisinde satışından elde edecekleri geliri Endonezya'daki depremzedelere gönderecek.

DÜ İnsan Hak ve Hürriyetleri Topluluğu üyeleri, Endonezya'daki depremzedeler yararına hazırladıkları mantıyı, DÜ Konuralp Kampüsü'nde satışa sundu. Mantı satışından elde edilecek gelir, depremzedelere gönderilecek.
DÜ İnsan Hak ve Hürriyetleri Topluluğu Başkanı Abdurrahman Demir, yaptığı açıklamada, Endonezya'da yaşanan afete sessiz kalamayacaklarını söyledi.
Tüm Türkiye'den Endonezya'ya yardım gittiğini, kendilerinin de taşın altına ellerini koymak istediklerini belirten Demir, "Geçtiğimiz günlerde Endonezya'da yaşanan doğal afette zarar gören ihtiyaç sahiplerine el uzatmak için mantı satışı yapıyoruz. Üniversite öğrencileri olarak buradan elde edilen geliri Endonezya’ya göndereceğiz. Endonezya'daki bu felakete sessiz kalamadık, çorbada tuzumuz olsun istedik." diye konuştu.
Demir, üniversite öğrencileriyle yardıma muhtaç insanlar arasında köprü olduklarına işaret ederek, "Topluluk olarak 4 yıldır mazlumlar için çalışıyoruz. Dünyanın neresinde bir afet yaşanırsa oradaki mazlum insanlar için çalışacağız." ifadelerini kullandı.
Topluluk Başkanı Abdurrahman Demir, mantı satışından elde edilen gelirin, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfınca bölge insanlarına ulaştırılacağını sözlerine ekledi. (AA)
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri