ENDİŞELERİNİ DİNLEDİLER

Gündem 22 Mart 2018 14:46
Videoyu Aç ENDİŞELERİNİ DİNLEDİLER
A
a

İYİ Parti İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu, Merkez İlçe Başkanı Yunus Özay Er ve Boğaziçi Belde Başkanı Akif Koç, Akçakoca’ya bağlı Subaşı Köyü’ne yapılacak Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi konusunda endişeler taşıyan köylüleri dinledi. Kabalak Köyü’nde köylülerle bir araya gelen İYİ Parti İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu, “Köylülerimizin endişeleri dinlenmeli ve ona göre hareket edilmeli.” dedi.

İyi Partililer, Akçakoca’ya bağlı Subaşı Köyü sınırları içerisine yapılacak olan Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi projesi ile ilgili sıkıntı ve talepleri yerinde dinlemek için Kabalak Köyü’ne gitti. İYİ Parti Düzce İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu, Merkez İlçe Başkanı Yunus Özay Er, Boğaziçi Belde Başkanı Akif Koç ve yönetim kurulu üyeleri bazı endişeleri olan köylülerle bir araya geldi.

Köylüler endişelerini sıraladı
Köylüler, 560 dönüm arazi içinde 16 dönümlük bir alana kurulması planlanan merkezden duydukları tedirginliği İyi Parti heyetine aktardı. İçme suyunun kirlenmesinden ve arıcılık faaliyetlerinin ise zarar görmesinden çekindiklerini dile getiren köylüler, geçim kanyakları olan kestane toplama sırasında olası köpek saldırıları yaşanma ihtimaline de vurgu yaptı.Bu tür nedenlerden dolayı bu tesisin köylerinin yakınına yapılmasını istemediklerini belirten köylüler, İYİ Parti’den kendilerine bu konuda destek olmalarını istedi.

Köyde yaşayan insanlardan fikir alınması gerekir”
İYİ Parti İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu ise şöyle konuştu:“Bu tarz yatırımların yapılacağı alanda önce o alanlarda yaşayan insanlardan fikir alınması gerekir. Köylüye de danışılıp köylülerimizin endişeleri dinlenmeli ve ona göre hareket edilmeli. Köylülerimizin endişelerini de anlıyoruz. Kurumların köylülerle iletişime geçip, karşılıklı konuşarak köylülerimizin endişelerini gidermeleri gerekmektedir.”Katırcıoğlu, konuyu İYİ Parti Genel Merkezi’ne ileteceklerini ve üst düzey bir katılım sağlanacağını da belirterek, köylülerin mağdur edilmesine izin vermeyeceklerinin altını çizdi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri