EN ÖN CEPHEDE OLACAĞIZ!

Gündem 16 Ekim 2018 11:54
Videoyu Aç EN ÖN CEPHEDE OLACAĞIZ!
A
a

Hükümetin, “Enflasyonla Topyekün Mücadele” çağrısına Düzce Ticaret ve Sanayi Odası, Düzce Ticaret Borsası ile Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nden tam destek geldi. Yapılan ortak basın açıklamasında, “Sorumluluk ve görev hepimizindir. Tüm üyelerimizin desteğini ve kampanyaya katılmalarını rica ediyoruz. Düzce olarak bu mücadelede en ön cephede olacağız.” ifadelerine

Düzce’deki sivil toplum kuruluşlarından mücadeleye destek… Düzce’de çeşitli sektörlere hizmet vermek amacıyla faaliyet gösteren Düzce Ticaret ve Sanayi Odası (TSO), Düzce Ticaret Borsası (TB) ile Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB), hükümetin “Enflasyonla Topyekün Mücadele” çağrısına cevap verdi.

Dün, Düzce (TSO) Toplantı Salonu’nda düzenlenen ve oda başkanlarının hazır bulunduğu basın toplantısında ortak basın açıklaması Düzce TSO Başkanı Tuncay Şahin tarafından okundu.

Enflasyon hem alım gücünü hem de firmalarımızı olumsuz etkiledi”

Şahin açıklamasında şunları kaydetti:

“Fiyat istikrarı makro ekonominin durumunu yansıtan en önemli göstergelerden biridir. Türkiye 2002'den sonra mali ve siyasi istikrarla birlikte fiyat istikrarı konusunda da çarpıcı bir iyileşme elde etmiş, enflasyonun tek haneli seviyelere düşmesi sağlanmıştır. Son dönemde döviz kurlarında yaşanan olağandışı hareketlerin de etkisiyle enflasyon oranı yeniden çift hanelere çıkmıştır. Artan enflasyon hem alım gücü düşen vatandaşlarımızı, hem de artan girdi maliyetleri ve faizler nedeniyle firmalarımızı olumsuz etkilemektedir.

Sorumluluk ve görev hepimizindir”

Tüm bu sıkıntıları aşmak için, Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve Bakanımız Sayın Berat Albayrak'ın liderliğinde başlatılan Enflasyonla Mücadele Programı’nı son derece önemli buluyor ve destekliyoruz. Zira enflasyonla mücadeleyi ne tek başına kamu, ne de tek başına özel sektör yapabilir. Sorumluluk ve görev hepimizindir. Enflasyonla mücadele aynı zamanda işsizlikle, yüksek faizle ve artan girdi maliyetleriyle mücadeledir. Türk özel sektörü, devletimizle birlikte topyekûn bir duruş sergileyerek, elini taşın altına koymaktadır.

Tek yürek olursak netice alacağımıza eminiz”

Her milli konuda olduğu gibi bu konuda da ülke çağında ortak bir dayanışma içinde olunduğuna dikkat çeken Şahin, şöyle konuştu:

“81 il ve 160 ilçede odalarımız ve borsalarımız enflasyonla mücadeleyi sahiplenmekte ve firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çalışma başlatmaktadır. Bu noktada özellikle vurgulamak isteriz ki, bu mücadeleye toplumun tük kesimleri ne kadar güçlü destek olursa, etkisi de o kadar büyük olur. Reel sektörden finans sektörüne, kamudan vatandaşlarımıza kadar, tüm Türkiye olarak aynı hedefe kenetlenmeliyiz. Hepimiz tek yürek ve tek ses olursak, enflasyonla mücadelede de netice alacağımıza eminiz.”

Tüm üyelerimizin desteğini ve bu kampanyaya katılımlarını rica ediyoruz”

Firmaların ve milletin enflasyonla topyekun mücadeleye en geniş şekilde katılacaklarına inandıklarını belirten Şahin son olarak şöyle konuştu: “Biz de, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası ve DESOB olarak siz değerli basın mensuplarımız kanalıyla, tüm üyelerimizin desteğini ve bu kampanyaya katılımlarını rica ediyor ve bekliyoruz. İnanıyorum ki, Düzce olarak gereken fedakârlığı gösterip, ülkemiz ve milletimiz için başlatılan bu iktisadi mücadele de en ön cephede yer alacağız. Kamu ve özel sektör arasındaki bu güçlü koordinasyon ve istişareyle, içinden geçtiğimiz bu zorlu süreci de geride bırakacağız.”

Öte yandan Düzce Ticaret Borsası Başkanı Nurettin Karslıoğlu ile Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mustafa Kayıkçı da, yaptıkları konuşmalarda, sıkıntılı bir dönemden geçildiğine dikkat çekerek, enflasyonla mücadeleye tam destek vereceklerini kaydetti.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri