EN KIDEMLİ VE EN GENÇ AVUKATA PLAKET VERİLDİ

Gündem 5 Nisan 2019 17:41
Videoyu Aç EN KIDEMLİ VE EN GENÇ AVUKATA PLAKET VERİLDİ
A
a

5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle Baro hizmet binası toplantı salonunda bir program düzenlendi. En kıdemli ile en genç avukata plaket verilen programda liseler ile orta okullar arasında düzenlenen yarışmada derece alanlara da ödülleri takdim edildi.

5 Nisan Avukatlar Günü Anıtpark’ta düzenlenen törenin ardından günün anlam ve önemine ilişkin olarak bir program da Düzce Barosu toplantı salonunda yapıldı. Ak Parti İl Başkanı Mustafa Keskin ile CHP İl Başkanı İlhan Duru’nun da katıldığı programda baroya kayıtlı avukatların yanı sıra hakim ve savcılar da hazır bulundu. Programda açılış konuşmasını yapan Düzce Baro Başkanı Av.Azade Ay,  ‘Beraberce, omuz omuza mesleklerimizi ifa ettiğimiz arkadaşlarımızın, hakim ve savcı arkadaşlarımızın, 5 Nisan Avukatlar Günü’nü Düzce Barosu adına kutlarım” dedi. Ay konuşmasında şu ifadelere yer verdi;“Bugün 1958’ten beri kutladığımız 5 Nisan’lardan birini yaşıyoruz. Yine çok umutluyuz, yeni fikirlerle doluyuz. Daha uzun konuşmayı düşünüyordum ama Böyle bir topluluğun çok vaktini almak istemiyorum. Biliyorsunuz ki savunma adil yargılanmanın temelidir. Savunma olmaksızın yargının adil, ahlaki ve vicdani kabul edilmesi mümkün değildir. Bu nedenle savunma önündeki tüm engellerin kaldırılması, savunmanın iddia ile eşit şartlarda olmasının sağlanması, savunma kadar, savcı ve hakim güvencesinin, kararların adil ve vicdani olmasındaki katkısı göz ardı edilmemeli, yargının tarafsız ve bağımsız olması sağlanmalıdır. ‘

Ay’ın konuşmasının ardından Staj Eğitim Merkezi’ne eğitmen olarak katkı sunan avukatlara plaket verildi. Diğer yandan liseler orta okullar arası düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi. Programın sonunda baronun en kıdemli avukatı ile en genç avukatına da plaket verildi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri