EN ÇOK BAŞVURUYU ONLAR YAPTI…

Eğitim 5 Mayıs 2021 14:04
Videoyu Aç EN ÇOK BAŞVURUYU ONLAR YAPTI…
A
a

Yapılan çalışmalarla ülke çapında adından söz ettiren Düzce Bilim ve Sanat Merkezi, Türk Patent ve Marka Kurumu’na 125 başvuru yaptı. Türkiye genelinde çok başvuru yapan kurum unvanı Düzce BİLSEM’e verildi.

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü, yapılan çalışmalarla ülkede parmakla gösterilen Bilim ve Sanat Merkezi’nin (BİLSEM) yeni başarısını açıkladı.
Düzce BİLSEM, 2016 yılından beri hazırlamış olduğu patent, faydalı model ve tasarım çalışmalarına, salgın koşullarında gerçekleşen tasarım çalışmaları da eklenerek Türk Patent ve Marka Kurumu’na tescil başvurusunda bulundu.
Yapılan çalışmalara resmi hüviyet kazandırmak üzere yapılan başvuruda, fizik öğretmeni Adem Akkuş ve görsel sanatlar öğretmeni Cevher Gözmen Çetin büyük gayret gösterdi ve 125 patent, faydalı model ve tasarım tescil başvurusu tamamlandı. Tescil başvurusunda bulunulan 125 patent/faydalı model/tasarım çalışması Türk Patent ve Marka Kurumu’ndan tescil alarak katma değere dönüşmesi bekleniyor.
Bu sonuçlarla Türkiye genelinde 2020 ve 2021 yılında en çok tescil başvurusu yapan kurum olma unvanı Düzce Bilim ve Sanat Merkezi’nin oldu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
kklklllkkdsa