EN ÇOK ARTIŞ YAŞANAN İL DÜZCE…

Sağlık 20 Nisan 2021 17:52
Videoyu Aç EN ÇOK ARTIŞ YAŞANAN İL DÜZCE…
A
a

3 ay önce az vaka nedeniyle örnek il gösterilen Düzce, bugün nüfusuna oranla en yüksek artış yaşanan iller sıralamasında zirveye oturdu. Açıklama bizzat Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan geldi. Bu durum il genelinde salgın çemberinin nasıl daraldığını ispatladı.

Düzce'de koronavirüs salgınının tavan yapması yüzünden sokakta rahatça gezilen günler geride kaldı. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, acı gerçeği açıkladı. 3 ay önce günlük 15-20 vakanın görülmesine bağlı olarak parmak gösterilen iller arasında başı çeken Düzce, artık alarm veren şehirler sıralamasında başı çekiyor.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca resmi twitter hesabından bir açıklama yaptı. Koca açıklamasında "Vaka sayısı artış hızı azaldı. Vaka sayıları da tedbirlerle birlikte azalacak." ifadelerine yer verdi.
Nüfusuna oranla son 1 haftada en yüksek vaka artışı 81 il arasında Düzce'de görüldü. Günlük 400'e dayanan vaka sayısı giderek katlanırken, durumun ciddiyetine dikkat çeken yetkililer, tedbirlerin göz ardı edilmemesini istiyor. Özellikle daha önce koronavirüse yakalananlar ile aşı olanların 'bana bulaşmaz'  mantığıyla rahat hareket etmesinin çok riskli olduğuna dikkat çeken uzmanlar, aşı olanların salgına yakalandığını anımsatıyor. Yine komşu- akraba ziyaretlerinin bu tehlikeli gidişata rağmen devam etmesinin faturasının çok ağır olduğuna vurgu yapılırken, böyle giderse Düzce'de normallesmenin çok uzun zaman alacağı yükleniyor.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca resmi twitter hesabından bir açıklama yaptı. Koca açıklamasında "Vaka sayısı artış hızı azaldı. Vaka sayıları da tedbirlerle birlikte azalacak." ifadelerine yer verdi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri