EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ GENÇLERİMİZ

Gündem 19 Mayıs 2021 11:30
Videoyu Aç EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ GENÇLERİMİZ
A
a

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, bir mesaj yayımlayarak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutladı. Cumhuriyetin temellerinin atıldığı tarihi günün, gençlere emanet olduğunu belirten Keşir, “16 Nisan Halk Oylaması ile 18'e indirdiğimiz seçilme yaşı, gençlerimize duyduğumuz güvenin en açık göstergesidir.” ifadelerini kullandı.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Türkiye Cumhuriyeti’nin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
“19 Mayıs 1919'da Samsun'da yakılan İstiklâl meşalesi, bugün de yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir” şeklinde aktaran Keşir, “Verdiğimiz bu İstiklal mücadelesi; Amasya'dan Sivas'a, Erzurum’dan Anadolu'nun tamamına yayılan, topyekûn bir mücadeledir.” İfadelerinde bulundu.
Cumhuriyetin temellerinin atıldığı bu tarihi günün, Türkiye’nin geleceği ve umudu olan gençlere emanet olduğunu belirten Keşir, “16 Nisan Halk Oylaması ile 18'e indirdiğimiz seçilme yaşı, gençlerimize duyduğumuz güvenin en açık göstergesidir. 24 Haziran seçimleriyle TBMM'de 30 yaş altında beş milletvekilimiz ile gençlerin hem siyasette hem de devlet yönetiminde temsil gücü daha da arttırılmıştır. Antidemokratik katsayı uygulamasının kaldırılması, 81 ilde açtığımız üniversiteler, genç istihdamını teşvik programları ile AK Parti olarak her zaman bu ülkenin yarınları için gençlerin yanındayız. Müreffeh yarınlar için en büyük gücümüz gençlerimizdir.” cümlelerine yer verdi.
Mesajının son kısmında başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere herkesin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutlayan Keşir “Ülkemiz için canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla yâd ediyorum.” ifadelerine yer vererek mesajına son verdi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri