EMNİYETTEN ÜNİVERSİTEDE BİLGİLENDİRME

Gündem 6 Eylül 2018 15:58
Videoyu Aç EMNİYETTEN ÜNİVERSİTEDE BİLGİLENDİRME
A
a

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Düzce Üniversitesi’ni kazanarak üniversiteye kayıt yaptırmaya gelen öğrencileri bilgilendiriyor. Ekipler, öğrencilerin huzuru için 24 saat devriye gezdiklerini de vurguluyor.

Düzce Üniversitesi’ni kazanarak aileleriyle birlikte üniversiteye gelen öğrencileri Düzce İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri de yalnız bırakmıyor. Kayıt yaptırmaya gelen öğrenciler ve ailelerine emniyet personelleri güvenlik konusunda her türlü bilgiyi veriyor.Bursa Karacabey’de yaşayan Önder Koşucu, çocuğu Tuğba Koşucu’yu üniversiteye kayıt ettirmek için çocuğuyla birlikte Düzce’ye gelirken emniyet personelleri de hem babasına hem de öğrenciye yaptıkları çalışmalarla ilgili gerekli bilgileri anlattı.Öğrenci velisi Önder Koşucu yaptığı açıklamada “Bizim çocuklarımızı rahat bir şekilde okulda bırakmamız için emniyetin bu şekilde açıklama yapması çok iyi. Emniyet mensuplarına çok teşekkür ediyoruz.” ifadelerinin kullandı.Üniversiteye kayıt olan Tuğba Koşucu ise “Emniyet mensupları geldiğimizden beri bizimle çok iyi ilgilendi. Her konuda yardımcı oldu ve bize bilgi verdi. Gelirken nasıl bir yer diye korkumuz vardı ama emniyetin açıklamalarından sonra rahatladık.” şeklinde konuştu.

Bütün ihbarlara en hızlı şekilde yetişmeye çalışıyoruz”
Yaptıkları çalışmaları anlatan polis memuru Zehra Kahramanlar ise şu ifadeleri kullandı:“Burada üniversiteye yeni başlayan gençlerimizi bilgilendiriyoruz. Emniyetin her zaman yanında olduğunu bilmeleri için onları bilgilendiriyoruz çünkü ilk kez ailelerinden uzakta olacaklar. Bu, tehlikeye açık oldukları anlamına gelir ve biz de onları bu konuda bilgilendiriyoruz. Elimizden geldiğince her zaman yanlarında olduğumuzu anlatıyoruz. “Size nasıl ulaşabiliriz, her konuda geliyor musunuz, çalışma saatleriniz var mı, okulun ve yurtların çevresinde güvenlik önlemleri var mı, nasıl tedbirler alıyorsunuz?” gibi sorularla karşılaşıyoruz. Biz öğrencilerin güvenliği için elimizden gelen çalışmayı yapıyoruz. 24 saat devriye görevimiz var. Özellikle üniversite çevresinde çok hassas davranıyoruz. Bütün ihbarlara en hızlı şekilde yetişmeye çalışıyoruz.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri