EMITT FUARINDAN RENKLİ İZLENİMLER

Gündem 1 Şubat 2019 12:34
Videoyu Aç EMITT FUARINDAN RENKLİ İZLENİMLER
A
a

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm Fuarı EMITT, 80 ülkeden binlerce katılımcıyla ve gösterişli bir açılışla 31 Ocak Perşembe günü başladı. 3 Şubat Pazar akşamına kadar ziyaretçilerini ağırlayacak olan fuarda küçük mekana karşın Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesi standlarına ilgi yüksekti. 'Bu yıl hedefimiz 70 milyon turist' diyen Turizm ve Kültür Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'a Düzce Valisi Zülkif Dağlı tarafından ilimizin yöresel ürünlerinden oluşan bir sepet takdim edildi.

Bal kabaklarıyla fotoğraf çektirdiler

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm Fuarı Emıtt, renkli görüntülere sahne oldu. Düzce Valiliği'nin Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARCA) ile Düzce Belediyesi'nin de Batı Karadeniz Kalkınma Birliği Başkanlığı (BAKAP) çatısı altında katıldığı EMITT fuarında Düzce birçok katılımcının ilgi odağı oldu. Efteni kuş gözlem evi maketi, arka planda efteniden bir manzara, zeminde nilüfer çiçekleriyle baştan aşağı yeşil olan Düzce Belediyesi standında adeta bir sanat eserine dönüşmüş bal kabakları katıımcıların ilgisini çekti. Birçok ziyaretçi gözlem evinin önünde bal kabaklarıyla foroğraf çektirirken, Konuralp pirinciyle yapılan etli pilavın dağıtımında renkli görüntüler ortaya çıktı. Düzce Valisi Zülkif Dağlı'nın bizzat standın başına geçerek pilav servisi yapması dikkat çekti. Bolu ve Sakarya valileri ile Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Şahin de pilav servisine katıldı.Fuarın sadece 1. gününde 6 kazan pilav katılımcılara ikram edildi.

 

Vali 70'lik delikanlılara eşlik etti

'70'lik delikanlılar' grubunun mızıka ve akordiyon eşliğinde kafkas oyunu oynamaları ile izlemek ve görüntü almak isteyenler standın önüne akın ettiler.Boyunlarında kırmızı atkıları ve bir örnek giyimleriyle takdir toplayan 70'lik delikanlılar, performanslarıyla gençlere taş çıkarttılar. Grup sadece katılımcıların değil basın mensuplarının da ilgi odağı oldu. Düzce Valisi Zülkif Dağlı da Düzce, Hendek ve Sakarya'dan oluşan gurp üyelerini yalnız bırakmadı.

 

Bakana yöresel ürünler hediye edildi

EMITT fuarının açılışını yapan ve bu yıl 70 milyon turisti hedeflediklerini açıklayan Turizm ve Kültür Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, MARCA standını da ziyaret etti. Burada Düzce Valisi Zülkif Dağlı tarafından bakana takdim edilen hediye sepetinde Düzce'nin sembolü haline gelmiş olan kavrulmuş fındık çeşitleri ve tütün kolonyasının yanı sıra Yığılca balı, Alıç sirkesi ve şeker kamışı pekmezi olduğu öğrenildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri