EMİTT FUARI BAŞLADI

Gündem 25 Ocak 2018 14:38
Videoyu Aç EMİTT FUARI BAŞLADI
A
a

Düzce’nin her yıl büyük umutlarla katılım sağladığı Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) bugün İstanbul Beylikdüzü TÜYAP Fuar Merkezi’nde başladı. 22.’si gerçekleştirilen fuarda Düzce’nin doğal ve kültürel değerlerini ön plana çıkartan stantlar kurulurken, bu yıl da Konuralp ve rafting tanıtımda başrol oynadı. Fuarda konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Numan Ku

Türkiye’nin en kapsamlı turizm fuarı olarak kabul edilen ve bu yıl 22’ncisi gerçekleştirilen ve kısa adı EMITT olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı bugün başladı. İstanbul Beylikdüzü TÜYAP Fuar Merkezi’nde 28 Ocak tarihine kadar sürecek fuarda Düzce, valili ve belediyeler eliyle tanıtılıyor. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA)’nın da koordinasyon desteği verdiği Düzce standı 3 numaralı salonda yer alıyor. Hem ziyaretçiler hem de sektörle buluşma sağlanan stantlarda, Düzce’nin doğal, tarihi ve kültürel zenginleri katılımcılarla paylaşılıyor.Yerli ve uluslararası binlerce turizm ve seyahat acentesi ile girişimcilerin katıldığı fuarda Düzce’nin yerel özellikleri, sosyal aktiviteleri, tarım ürünleri ve turizm merkezleri 4 gün boyunca ziyaretçilere anlatılacak.Fuarın açılışına, Kültür Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, Kaynaşlı Belediye Başkanı Erol Bayraktar, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fahri Çakır, kaymakamlar ile il ve ilçe belediye başkanları katıldı.Fuarda konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, bu fuarın Türkiye’nin en önemli fuarları arasında olduğunu belirterek, katılımcılar arasında yapılacak bilgi alışverişi sayesinde tecrübelerini birbirlerine aktarmasının turizm sektörüne katkı sağlayacağını söyledi.

2023 yılında 50 milyon turist ve 50 milyar gelir elde edeceğiz”
Kurtulmuş, “Son iki yılda turizm anlamında verimli bir dönem geçirmedik. Çok sayıda siyasi olay ve haberler üst üste geldi. 15 Temmuz’da Türkiye, bu toprakların gördüğü en büyük ihaneti yaşadı. Ama Türkiye 2023 yılında 50 milyon turist ve 50 milyar gelir elde edecek. 2018 yılı bizim için çok güzel bir yıl olacak. Çok hızlı bir şekilde büyüyeceğiz. Şimdiden rezervasyon oranlarımız yüzde 60’larda. Biz sadece, ‘Güzel bir ülkeyiz, gelin” diye kuru bir propaganda yapmıyoruz. Türkiye topraklarının sahip olduğu kültürel zenginlik dünyanın hiçbir yerinde yoktur.” diye konuştu.

Desteklerimiz devam edecek”
Ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığı olarak 2018 yılında da desteklerinin devam edeceğini aktaran Kurtulmuş, “Biz bakanlık olarak sektörün ihtiyaçları neyse, elimizdeki imkanlar dahilinde giderilmesi için çalışacağız. Bu fuarda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.Öte yandan 3 Nolu Salon, B/310 Nolu holde bulunan Düzce standında Konuralp ve rafting maketleri ilgi toplarken, fındık başta olmak üzere yöreye özgü yiyecekler ile tanıtım broşürleri de ziyaretçilerle buluşturuluyor.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri