EMEĞİN FESTİVALİ

Gündem 4 Mayıs 2018 17:47
Videoyu Aç  EMEĞİN FESTİVALİ
A
a

Düzce Anıtpark Meydanı festivalle şenlendi. Düzce Belediye Kent Konseyi Kadın Meclisi öncülüğünde bu yıl 4.’sü düzenlenen ve 2 Mayıs’ta Düzce Üniversitesi’nin ev sahipliğindeki çalıştaylarla başlayan Düzce Otları Tyce Bereket Festivali, çok sayıda standın kurulduğu Anıtpark Meydanı’nda etkinliklerle devam ediyor. Festivalle ilgili konuşan Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ulviye Dikmen, “Bu emeğin ve yüreğin festivali. Kadın ve erkek arkadaşlarımızın emeğine, yüreğine sağlık.” dedi.

Düzce Belediye Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl 4.'sü düzenlenen Düzce Otları Tyche Bereket Festivali tüm coşkusuyla Anıtpark Meydanı’nda devam ediyor. 2-3 Mayıs’ta Düzce Üniversitesi’nde düzenlenen çalıştay ve sergilerle başlayan festival, dolu dolu etkinliklere 6 Mayıs tarihine kadar Anıtpark’ta sürecek.Düzce’ye özgü otlar ve yiyecekler ile yöresel ürünlerin tanıtıldığı stantların açılışına Düzce Vali Yardımcısı Hasan Ruhi Yaylacı, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Düzce Valisi Zülkif Dağlı’nın eşi Nurgül Dağlı, Başkan Dursun Ay’ın eşi Nursel Ay ve vatandaşlar katıldı.Protokol üyeleri stantları tek tek gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Bu festivaller birlik, beraberlik ve kardeşliği de arttırıyor”
Bu yıl 4.’sü düzenlenen festivale ilişkin değerlendirmede bulunan Düzce Vali Yardımcısı Hasan Ruhi Yaylacı şöyle konuştu: “Biz bu festival ile hem Düzce’deki halkın kendi el emeklerini görmüş oluyoruz hem de Düzce’ye mahsus otların tanıtımı yapılmış oluyor. Tabii Düzce’de bir araya gelmek vatandaşla birlikte olmak hepimizin başlıca dileği. Stantlara baktığınızda el emeklerinin de getirildiğini doğal sunulduğunu görüyoruz. Bu festivaller bir araya getirerek birlik, beraberlik ve kardeşliği de arttırıyor.”

5 gün devam etsin diye düşünüyorum”
Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay şunları kaydetti: “Düzce’mizin ot festivalinin bu yıl 4.’sünü yapıyoruz. Düzce Belediyesi olarak biz bu iş için çalışarak hep birlikte birleştik. Burada bütün yörelerimiz ve ilçelerimiz stantlarını kurdu. Ot ağırlıklı olmak kaydıyla herkes kendi yöresinin değerlerini burada sergiliyor. Tüm Düzceliler’i buraya davet ediyoruz. Hafta sonu da festivalimiz devam edecek. 3 gün diye tertip edilmiş bir organizasyon ama 5 gün devam etsin diye düşünüyorum.”

Bu emeğin ve yüreğin festivali”
Düzce Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ulviye Dikmen ise şöyle konuştu: “Düzce Otları Tyche Bereket Festivali’nin bu yıl 4.’sünü düzenliyoruz. Gördüğünüz gibi bir hayli görkemli başladı. Bu emeğin ve yüreğin festivali. Kadın ve erkek arkadaşlarımızın emeğine, yüreğine sağlık. Düzce’ye bereket getirsin diyorum. Burada 217 başvuru var, 90 tane standımız var. 41 de ahşap standımız var. 200’e yakın stant kuruldu. Çok çeşitli otlarımız ve otlarla yapılmış yemeklerimiz var. Herkese çok teşekkür ediyorum.”Düzce Doğa Okulları da öğrenciler ve öğretmenler tarafından yapılan ürünleri sergilemek üzere bir stant açtı. Düzce Doğa Okulları’nın yeşil ile doğallığı birleştirdiği standı göz doldurdu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri