ELİNE ALIŞVERİŞ POŞETİ ALAN KENDİSİNİ SOKAĞA ATTI

Gündem 4 Nisan 2021 16:01
Videoyu Aç ELİNE ALIŞVERİŞ POŞETİ ALAN KENDİSİNİ SOKAĞA ATTI
A
a

Düzce’de artan ve önüne geçilemeyen Koronavirüs vakalarına karşılık, çok sayıda Düzceli vatandaşların hafta sonları getirilen kısıtlama kurallarına uymadıkları görüldü. Ellerine alışveriş poşeti alan bazı Düzceliler, park ve banklarda oturarak kısıtlama kurallarını ihlal ettiler.

Yeni kontrollü normalleşme ile birlikte sadece 3 hafta kısıtlamaların esnetildiği Düzce'de risk gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta başından bu yana salgın haritasındaki rengi turuncudan kırmızıya dönen ve bu nedenle cumartesi yasağı tekrar başlayan kentte, artan vakaların önüne bir türlü geçilemiyor.

İl genelinde günlük 120 yeni vaka tespit edilirken, bazı vatandaşların salgının önüne geçmek için hafta sonları getirilen kısıtlama kararlarına uymadıkları görüldü. Öyle ki, havanın da güzel olmasını bilen vatandaşlar, ellerine alışveriş poşetleri alarak, kendilerini sokağa attı.

Park ve meydanlarda banklarda oturan, ellerindeki alışveriş poşetleri ile cadde ve sokaklarda gezen vatandaşlar, tehlikenin boyutunu bir kez daha gözler önüne serdi. Bu durum ise, hafta sonu kısıtlamalarında market ve fırın alışverişlerine yönelik yeni bir düzenleme getirilmesini gündeme getirdi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri