ELAZIĞ DÜZCE’NİN SUYUNU İÇECEK

Gündem 28 Ocak 2020 17:02
Videoyu Aç ELAZIĞ DÜZCE’NİN SUYUNU İÇECEK
A
a

Elazığ ve Malatya’da meydana gelen depremlerin yaraları sarılmaya devam ediyor. Düzce Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından deprem sonrasında oluşan acil ihtiyaçlardan olan su için Asya Su ile anlaşarak bir tır dolusu suyu bölgeye gönderdi. Başkan Şahin “Asya Su gönderdiğimiz sulardan hiçbir ücret talep etmeyerek büyük bir duyarlılık göstermiştir. Kendilerine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası tarafından deprem sonrasında oluşan acil ihtiyaçlardan olan su için kolları sıvadı ve bir tır dolusu su bölgeye gönderildi.
17 Ağustos ve 12 Kasım 1999’da iki büyük depremi yaşamış olan Düzce’de, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yardım kampanyası başlatıldı. Oda koordinasyonunda; katkı vermek isteyenlerin yapacağı yardım malzemeleri ısıtıcı (elektrikli-tüplü), kullanılmamış giysi, kuru gıda ve çocuk bezi olarak belirlendi. Bölgenin en temel ihtiyaçlarından biri olan su içinde harekete geçen Ticaret ve Sanayi Odası ilk etapta bugün bölgeye bir tır dolusu içme suyu gönderildi.
“Bu acıyı en iyi biz biliriz”
Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, bir tır dolusu içme suyu gönderdiklerini yarın da gıda, battaniye, ısıtıcı tırının yola çıkacağını belirterek “Elazığ ve Malatya’da yaşanan deprem felaketi nedeniyle çatı kuruluşumuz olan Türkiye Odalar Borsalar Birliği’nin, AFAD koordinasyonunda başlatmış olduğu yardım kampanyasına Düzce Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri olarak ta katkı vermek istedik. Elazığ ve Malatyalı hemşerilerimizi en iyi biz anlarız. 1999 yılında yaşadığımız iki büyük deprem felaketinde çok büyük kayıplar verdik. Şimdi Elazığ ve Malatya’daki hemşerilerimizin yanında olmak bizim için çok önemli. Bugün Asya Su firmasının sahibi Yunus Emre Gülay’ın da önemli katkısı ile ilk tırımızı yola çıkarıyoruz. Depremzede kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Devletimizle birlikte her zaman yanlarındayız. Bugün su gönderiyoruz, yarında gıda, erzak, çocuk bezi, ısıtıcı, battaniye, giysi ve ayakkabıdan oluşan ikinci tırımızı göndereceğiz. Koordinasyon merkezinin talebine göre su göndermeye devam edeceğiz” diye konuştu.
Konuşmaların ardından yüklenen sular deprem bölgesine yola çıktı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri