EL BİRLİĞİYLE BU ZORLU SÜRECİ  GERİDE BIRAKACAĞIZ

Siyaset 21 Ekim 2018 10:22
Videoyu Aç EL BİRLİĞİYLE BU ZORLU SÜRECİ  GERİDE BIRAKACAĞIZ
A
a

Hükümetin ‘Enflasyonla Topyekun Mücadele’ programına destek için ATSO binasında ortak bir basın açıklaması yapan Akçakoca meslek odaları, gereken fedakârlığın gösterileceğini vurguladı. Açıklamayı yapan ATSO Başkanı Mehmet Nazım Pazvant, “Akçakoca olarak ülkemiz ve milletimiz için başlatılan bu iktisadi mücadelede en ön cephede yer alacağız.” diyerek, kamu ve özel sektör arasın

Akçakoca Esnaflar Odası başkanı Nedim İşgören ile Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Pazvant ve  Akçakoca Esnaflar Odası başkanı Nedim İşgören’in hazır bulunduğu  basın açıklamasına Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyeleri de katıldı.
Ortak açıklamayı yapan Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ile enflasyonla verilen mücadelede desteğini gösterdi. Basın toplantısına yönetim kurulu üyeleri hazır bulundu.
“Artan enflasyon hem vatandaşlarımızı hem de firmalarımızı etkiledi”
Ortak açıklamayı yapan ATSO Başkanı Mehmet Nazım Pazvant, fiyat istikrarının makro ekonomik durumunu yansıtan en önemli göstergelerden biri olduğunu vurgulayarak başladığı konuşmasında şunları kaydetti: “Türkiye 2002’den sonra mali ve siyasi istikrarla birlikte fiyat istikrarı konusunda da çarpıcı bir iyileşme elde etmiş, enflasyonun tek haneli seviyelere düşmesi sağlanmıştır. Son dönemde döviz kurlarında yaşanan olağandışı hareketlerin de etkisiyle enflasyon oranı yeniden çift haneler çıkmıştır. Artan enflasyon hem alım gücü düşen vatandaşlarımızı, hem de artan girdi maliyetleri ve faizler nedeniyle firmalarımızı olumsuz etkilemektedir.”
“Tüm Türkiye olarak aynı hedefe kenetlenmeliyiz”
Tüm bu sıkıntıların aşılması noktasında, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan ve Bakan Berat Albayrak’ın liderliğinde başlatılan Enflasyonla Mücadele Programı’nı son derece önemli bulduklarını kaydeden Pazvant, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“81 il ve 160 ilçede odalarımız ve borsalarımız enflasyonla mücadeleyi sahiplenmekte ve firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çalışma başlatmaktadır. Bu noktada özellikle vurgulamak isteriz ki, bu mücadeleye toplumun tüm kesimlerine kadar güçlü destek olursa, etkisi de o kadar büyük olur. Reel sektörden finans sektörüne, kamudan vatandaşlarımıza kadar, tüm Türkiye olarak aynı hedefe kenetlenmeliyiz. Hepimiz tek yürek ve tek ses olursak, enflasyonla mücadelede de netice alacağımıza eminiz. Hem firmalarımızın hem de milletimizin, enflasyonla topyekün mücadeleye en geniş şekilde katılacaklarına inancımız tamdır.”
“Bu iktisadi mücadele de en ön cephede yer alacağız”
Pazvant son olarak, “Biz de, Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası olarak siz değerli basın mensuplarımız kanalıyla, tüm oda ve borsa üyelerimizin desteğini ve bu kampanyaya katılımlarını rica ediyor ve bekliyoruz. İnanıyorum ki, Düzce ve Akçakoca olarak gereken fedakârlığı gösterip, ülkemiz ve milletimiz için başlatılan bu iktisadi mücadelede en ön cephede yer alacağız. Kamu ve özel sektör
arasındaki bu güçlü koordinasyon ve istişareyle, içinden geçtiğimiz bu zorlu süreci de geride bırakacağız.” dedi. (Akçakoca/ Soner Şen)
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri