EKONOMİK SIKINTI

Gündem 5 Haziran 2018 15:27
Videoyu Aç  EKONOMİK SIKINTI
A
a

Son zamanlarda ekonomik sıkıntıların ve işsizliğin artış göstermesi her ay Düzce Valiliği tarafından yapılan Halk Günü Toplantılarına da yansıdı. Bu ay yapılan toplantıya katılımın fazla olduğu görülürken vatandaşların başlıca öne çıkan sorununun ekonomik sıkıntılar olduğu görüldü.

Her ay Düzce Valiliği tarafından gerçekleştirilen ve vatandaşların sorunlarının dinlendiği Halk Günü Toplantısı dün gerçekleştirildi. Toplantıya katılımın bu kez diğer aylara göre bir hayli fazla olması dikkatlerden kaçmadı.Düzce Valisi Zülkif Dağlı’nın başkanlığında yapılan toplantıya, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Miktat Çelebioğlu ve kurum müdürlerinin bulunduğu toplantıda halkın sorunları ele alındı.Katılımın fazla olduğu halk günü toplantısında vatandaşların sıkıntıları da dikkatlerden kaçmadı.

Elimize bir şey kalmıyor”
Emekli olduğunu ve ev masrafı ödemekten kendisine para kalmadığını belirten Emine Satılmış, yaptığı açıklamada şu ifadelerde bulundu: “Beyköy TOKİ’de oturuyorum. Buraya toplumsal nedenlerden dolayı geldim. Dar gelirli konutlarda oturuyoruz ama dar gelirliyi aşan ödemeler yapıyoruz. Dar gelirli dediğin asgari ücretle çalışan, emekli olanı kapsıyor benin bildiğim. 500 evin geri ödemesi var. Ben zaten bin 500 lira maaş alıyorum. Bunun elektriği, aidatı, suyu, doğalgazı derken elimizde bir şey kalmıyor. Ekmek mi alacağım, çay mı alacağım. Zaten sadece 65 lira aidat ödüyoruz. Bu ücret asgari ücretliler, emekliler için çok büyük para. Bunun için imza topladık ve valimizle görüşeceğim.”

Evde kiracıyım, desteğim yok”
Günümüzün önemli sıkıntılarından olan işsizlikten dem vuran Veli Aydın ise, “Beş buçuk yıl özel bir fabrikada çalıştıktan sonra işsiz kaldım. Oturduğum evde kiracıyım, desteğim yok. Bu nedenle valimize sığındım ve valimizden destek bekliyorum.” dedi.

“’Sana iş bulalım’ denildi ama bir sonuç çıkmadı”
Eşinin İstanbul’da çalışmak zorunda olduğunu ve kendisinin üç çocukla Düzce’de kaldığını belirten Makbule Sandıkçı da zor durumda olduğunu belirterek şunları kaydetti: “Eşimin işi olacak diye benim sağlık sıkıntılarım olduğu için ekim ayında Düzce’ye geldim. Eşimin buradaki işe giremediği için gelemedi. Vali Bey’den defalarca yardım talebinde bulunduk ama her defasında geri çevrildik. Cumhurbaşkanımızla, Süleyman Soylu ile görüştük “Tamam” dediler ama hala bir sonuç çıkmadı. Hatta elimizin altında ol burada sana iş bulalım denildi ama bir sonuç çıkmadı. Ben gelip defalarca randevu talep ettim ama Vali Bey’in yapacağı bir şey yok denilerek hep geri çevrildik. Bizi İŞKUR’a yönlendirdiler. Orası başka bir yere yönlendirdi. Zor durumdayız.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri