EKİM AYINDA ADAYLAR NETLEŞECEK

Siyaset 2 Eylül 2018 14:58
Videoyu Aç EKİM AYINDA ADAYLAR NETLEŞECEK
A
a

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, ekim ayında AK Partili başkan adaylarının netleşebileceğini açıkladı ve mevcut belediye başkanları için “Koltuk çantada keklik diye düşünen yanılır.” dedi.

2019 yılının mart ayında yapılacak yerel seçimlere yönelik iktidar kanadından önemli açıklamalar gelmeye devam ediyor. Bu kez AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki mevcut belediye başkanlarına ilişkin konuştu.

Belediye başkanlarının şimdilik flu olan fotoğraflarını ekim ayında netleştiririz"
Kayseri'de ilçe teşkilatlarına ziyaretlerde bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Özhaseki, yerel seçimlerle ilgili olarak gazetecilerin sorularını yanıtladı. Özhaseki, ekim ayında başkan adaylarının netleşebileceğine dikkati çekerek şunları söyledi:"Elbette ki her şehrin kendine has özellikleri var. 81 vilayetin netleşmeye ihtiyacı var. O şehirleri az çok biliyoruz. Aklımızda bir takım şehirler var. O şehirlerle ilgili bilgiler var. Raporlara dökülen bir takım yazılar çiziler var ama son olarak resmi bir daha çekmek istiyoruz. Oradaki vatandaşları dinlemek istiyoruz. Teşkilatlarımız ne diyor bir kez daha dinlemek istiyoruz. Arkasından sivil toplum örgütleri ne diyor dinlemek istiyoruz. Vatandaş ne diyor dinlemek, görmek istiyoruz. Anketlerle belirlediğimiz sonuçları giden milletvekili arkadaşlarımızda bizatihi yerinde görerek gözlemleyecekler. Orada çıkan fotoğraf bizim için çok önemli. Ne beklendiği çok önemli. Biz bu çalışmalarımızı 1- 1,5 ay devam ettiririz. Ekim ayı sonuna kadar da ciddi raporlar hazırlayıp MYK'nın alacağı karar doğrultusunda kurulların önüne getiririz ve orada tartışmaya başlarız diye düşünüyorum. Belediye başkanlarının şimdilik flu olan fotoğraflarını ekim ayında netleştiririz."

Koltuk çantada keklik diye düşünen, öyle diyen yanılır”
Yerel seçimlerde parti dışından da adaylar olabileceğine de vurgu yapan Özhaseki, sözlerini şöyle tamamladı: "Kendi teşkilatlarımızdan yetişmiş arkadaş var ise onların da olmasına gayret ederiz. Ama öyle yerle olur ki vatandaşın tercihleri biraz daha farklıdır. Ona da saygı duyarız. Parti dışında da birçok değerli insanı partimize davet ederek, belediye başkanımız olması için teklif götürürüz. Bunda hiçbir mahsur yok. Koltuk çantada keklik diye düşünen, öyle diyen yanılır. Bu işin aslı esası, 1; şehrin dilini iyi tutturmak, 2; beklentilerini iyi görmek onlar karşısında saygılı davranıp o beklentiye uygun cevap vermektir."

1000
icon
veysel 3 Eylül 2018 11:56

düzcenin içinden belediye başkanı istiyoruz

0 0 Cevap Yaz
yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri