EDS İÇİN DUYURU YAPILACAK

Gündem 5 Kasım 2018 11:59
Videoyu Aç EDS İÇİN DUYURU YAPILACAK
A
a

Düzce kamuoyunda ne zaman uygulamaya gireceği konusunda çeşitli görüşlerin ortaya atıldığı Elektronik Denetleme Sistemi (EDS)’nin henüz devreye girmediği öğrenildi.

Düzce Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü ile ortaklaşa hazırlanan proje kapsamında gerekli kurulum çalışmalarını uzun süre önce tamamladığı ve 2015 yılında Düzce Belediye meclisinde alınan kararla Düzce’nin 27 noktasına konuşlandırılan EDS’lerin halen devreye girmediği bilgisine ulaşıldı.

"Devreye girdi, girecek" derken üzerinden 2 yıl geçen ve kamuoyunda tepkiyle karşılanan EDS uygulamasında tüm hazırlıkların tamamlanmasına rağmen sistemin devreye girmemesi çeşitli görüşlerin ortaya çıkması sürücüler de kafa karışıklığına neden olmayı sürdürüyor.

Konuyla ilgili yetkililerden aldığımız bilgilere göre, EDS’lerin devreye girmesinin öncesinde gerek bilbordlar üzerinden gerek yazılı ve sözlü bilgilendirmelerin yapılacağı, hali hazırda şu an için EDS’lerin devreye girmediği öğrenildi.

EDS’lerde deneme çalışmalarının devam ettiği de öğrenilirken, çalışmaların bitmesiyle birlikte kamuoyu ile paylaşımda bulunulacağı bilgisi edinildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri