DÜZCESPOR'U MASAYA YATIRDILAR

Spor 11 Aralık 2018 16:48
Videoyu Aç DÜZCESPOR'U MASAYA YATIRDILAR
A
a

Öncü TV'de Pazartesi günlerinin fenomen programı “Sportmence” programını hazırlayıp sunan Murat Yavuz ve Yorumcu Abdulkadir Kadıoğlu, Düzcespor Osmaniyespor maçında yaşanan sıkıntılar, futbolcuların tutumu, Düzcespor’un yaşadığı yönetim ve mali kriz üzerine konuştu.

“Sportmence” programında Düzcespor masaya yatırıldı... Programın sunucu Murat Yavuz, “Osmaniyespor izlediğim rakipler içinde en kötü. Düzcespor’un alt sahasında olan bir takıma mağlup olduk. Rakip deplasmanda ilk galibiyetini aldı, Düzcespor alt sıradaki takımlara puan kaybetmeye devam ediyor” açıklamasında bulunurken; Spor yorumcusu Abdulkadir Kadıoğlu ise;  “Takımın para sıkıntısı var, Gökhan’ın seyirci tarafından çağırılması var, Gökhan’da para alamıyor, onun da sıkıntısı var. Peki Gökhan’ı niye çağırıyor seyirci diğerlerini çağırmıyor ,alacaklar konusunda haklılar ama saha çıktın mı her şeyini vermez zorundasın . Karakter Gökhan’ın koyduğu karakterdir. Kadir’in , Sabutay’ın, Enver’in koyduğu karakterdir. Sahaya çıktıysan her şeyini ver kardeşim. Çık oyna yâda ben çıkmıyorum de” diye konuştu. Motivasyon sorununa değinen Murat Yavuz,  “Futbolcu kardeşlerimizin iyi niyetinden şüphemiz yok, bakıyorsun tüm liglerin maddi sorunu var. Düzcespor formasını giyip sahaya çıkmışın, motivasyonun eksikse hocana söyle , beni oynatma de, hazır değilim de, İsmail Köse ne oynadı bana söyler misin? Yetenekli dedik, kabiliyetli dedik, iyi bir ayağa sahip dedik” yorumunda bulununca; Kadıoğlu da “Sen bu şekilde oynuyorsun benim memleketimin takımına ihanet ediyorsun. Bu kadar gamsızlık umursamazlık olmaz” sözlerini ekleyerek tepkisini dile getirdi.  Düzcespor'un küçümsenecek bir takım olmadığını ifade eden program sunucusu Yavuz;  “Düzcespor küçümsenecek bir takım değil, İsmail sahadan çıkıyorsun. Serzenişin var, saha da yoksun. Oyuna girmek isteyen kardeşin seni bekliyor, Oyuna giren Tunahan bekledi bekledi... Ne yaptın soyunma odasına girdin, yedek kulübesinde seyir edemez miydin? Edebilirdin.” sözleriyle  İsmail Köse'yi eleştirdi.  Abdulkadir Kadıoğlu da “Herhalde kendini kaf dağında zanneti , ilk önce ayakları yere basacak Gökhan,Kadir  ve Sabutay gibi mücadele edecek.” ifadeleriyle İsmail Köse'ye hakkında eleştiriyi destekledi.

“Futbolcu kardeşlerimiz bu maçın değerini bilemediler”

Düzcespor'un masaya yatırıldığı programda Murat Yavuz  sözlerine şu şekilde devam etti; “Futbolcu kardeşlerimiz bu maçın değerini bilemediler, kazansan neredeyiz, kaybetsek neredeyiz, puanlar birbirine çok yakın, Bu hafta deplasmandayız. İlk yarıyı on dördüncü de bitirebiliriz. Maç oynanırken seyircilerin tepkileri oldu bunları da tasvip etmiyoruz. Koltuk atmaları v.s. ama buna sebep olan futbolcu kardeşlerimiz sen mücadeleni yap tribün alkışlar. Ben Osmaniyespor’u niye alkışlayıp göndereyim ya?”

“Bu takımda çok Düzceli olsaydı her şey daha farklı olurdu.”

Abdulkadir Kadıoğlu ; “Bu takımda daha çok Düzceli olsaydı herşey daha farklı olurdu. İyi bir alt yapı ile çok kısa sürede yapılması gerektiğine inanıyorum. Biz çocuklarımıza daha güvenmeyi öğrenemedik. Ben bu takımın A’dan Z’ye Düzceli olması taraftarıyım, maraton tribününde taraftarlarla beraber oturan siyasileri seçimden sonra da bekliyoruz.” dedi.

 “Salih Sefercik’e yakıştıramadım.”

Salih Sefercik hakkında konuşan Murat Yavuz; “Orta sahanın yükünü taşıyan tecrübeli Salih Sefercik ben yakıştıramadım kısa süre içerisinde iki sarı kart görerek oyun dışı kalmasına, çok basit bir sarı kart , hakemi fiziki olarak çekti. Kural olarak sarı kart, rakip faul kullanacak hala itiraz ediyorsun, Van’a gitmemek için mi yaptı diyeceğim hakkını mı yerim ?” diye sordu.

“Salih’in hırsına yenildiğini düşünüyorum”

Abdulkadir Kadıoğlu ise “Salih önemli bir oyuncu Salih’e tecrübesine kırmızı kart yakışmadı, hırsına yenildiğini düşünüyorum. Saih gibi tecrübeli futbolcuların bu hatayı yapmaması gerekirdi.” dedi.

Düzce Belediyesi Düzcespor'un üzerinden elini çekmeli mi?

“Düzce Belediyesi Düzcespor üzerinden elini çekmeli mi ?” sorusunun gündeme geldiği programda; Murat Yavuz; “Futbolu seven fakat bir araya gelmekte zorlanan birçok iş adamı , iş insanı var, organize sanayii de yöneticilik yapan kişiler rahatlıkla bir araya gelip Düzcespor’u ele alması zor değil. Fakat birliktelik sağlamak kolay değil, sağlandığında da başaramayacak bir şey yok. Belediye’ye tabi ki teşekkür ediyoruz. Takıma sahip çıkması, yalnız bırakmaması, mali açıdan verdiği destek fakat yönetim kurulunda yer almaması gerekiyor, omuzuna çok yük aldı.” açıklamasında bulundu.

“Faruk Türkseven abimiz Düzcespor’a yakışan bir başkan olur.”

Abdulkadir Kadıoğlu ise“Faruk abi Düzcespor’a yakışan bir başkan olur, Kim alacak söyleyim, Servet Sivrikaya, Haşim Altanlı, iki üç tane Düzcespor’u kaldıracak insan.” ifadeleriyle düşüncelerini dile getirdi.

“Özgür Sağlam olağanüstü genel kurul kararı alır duyurursun”

Son olarak; “İnşallah diyelim. Özgür sağlam oğlan üstü genel kurul kararı alırsın, duyurursun, belki de yönetimi güncellersin, yapamayacaklar yerine yenilerini takviye edersin. Para bulma konusun da Sayın Valimize, belediye başkanımıza, siyasi partilerin il başkanlarına hatta, 31 Mart’taki seçimde aday adaylarına da çok görev düştüğü kanaatindeyim. Her şey Düzcespor için eğer önlem alınmazsa sezon sonu küme düşersek Allah korusun geriye gideriz.” diye konuşan Murat Yavuz'un ardından Abdulkadir Kadıoğlu da “ Özgür başkanın sıkıntılarını atlatabilmek için elinde güç yoksa, biran evvel kongre kararı alması spor hayatı için çok önemli. Bu takım küme düşerse Özgür Sağlam ismini kimse unutmaz. Benim gözümde çok kıymetli bir insan. Kendisi tek başına üstesinden gelmeye kalkmasın biran evvel kongre kararı alsın.  Faruk abi , Servet abi gibi güçlü dört beş kişi ile güzel günler görebiliriz. Abdulkadir Pandul gibi abilerimizi Düzcespor’a bekliyoruz. Spora destek veren abilerimizi göreve bekliyoruz.” dedi.

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri