DÜZCELİ ÜRETİCİLERE İYİ HABER

Gündem 22 Mart 2019 13:05
Videoyu Aç DÜZCELİ ÜRETİCİLERE İYİ HABER
A
a

Fındık üreticilerinin dört göze beklediği ödemeler başladı. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Fındık Alan Bazlı Gelir Desteklemeleri çerçevesinde Düzce’de 25 bin 279 üreticiye yaklaşık 70 milyon TL destekleme ödemesi yapılacağını açıkladı.

Son yıllarda fiyattan yana yüz güldürmeyen fındıkta destekleme ödemeleri başladı. Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü konuya ilişkin yaptığı bilgilendirmede, 2018 yılı üretim sezonuna ait Fındık Alan Bazlı Gelir Desteklemeleri hak edişlerinin T.C. Ziraat Bankası hesaplarına aktarıldığını duyurdu. Bu doğrultuda 22 Mart itibariyle ödemeler yetiştiricilerin hesabına T.C. Kimlik Numarasının son hanesine göre yatırılıyor.  
Kimlik numarasının son hanesi 8 olan üreticilerin hesabına ödemeler 22 Mart’ta yatırıldı. Son hanesi 4 ve 6 olan üreticilere 29 Mart, son hanesi 0 ve 2 olan üreticilere ise ödemelerin 5 Nisan’da ödeneceği bildirildi.
Düzce İl Tarım ve Orman Müdürü Vekili Necdet Çiçek ise yaptığı açıklamada, "2018 yılı üretim sezonuna ait Fındık Alan Bazlı Gelir Desteklemeleri çerçevesinde, 25 bin 279 üreticimize 68 milyon 994 bin 530 TL destekleme ödemesi yapılacaktır. Tüm çiftçilerimize hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri