DÜZCELİ ESNAFA BİR DARBE DE SEPAŞTAN GELDİ

Gündem 18 Ağustos 2020 10:41
Videoyu Aç DÜZCELİ ESNAFA BİR DARBE DE SEPAŞTAN GELDİ
A
a

Koronavirüs salgını nedeniyle zor bir dönemden geçen ve zorunlu olarak iş yerlerini kapatmak zorunda kalan esnaflara bir darbe de SEPAŞ vurdu. SEPAŞ, pandemi döneminde elektrik borçlarını ödemedikleri gerekçesi ile esnafların aboneliğini iptal etmeye başladı. Esnaflar, bilgilerinin dışında elektrik aboneliklerinin iptal edildiğini söyleyerek, duruma tepki gösterdi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve küresel çapta krize neden olan Yeni Tip Covid-19 salgını, Türkiye’de en çok esnaf kesimini etkilemişti. İçişleri Bakanlığı’nın mart ayı sonunda yayımladığı genelgeyle, bazı işyerleri zorunlu olarak kapatılmıştı. Bu nedenle zor bir süreçten geçen Düzce esnafına bir darbe de SEPAŞ vurdu. SEPAŞ, pandemi döneminde ödenmeyen borçlar nedeniyle bazı işyerlerinin elektrik aboneliklerini iddiaya gçre hiçbir tebligat göndermeden iptal etmeye başladı.
"Pandemi döneminde gelen faturaları ödeyemediğimiz için aboneliğimiz iptal edildi"
Konu ile ilgili Öncü Haber’e ulaşan ve SEPAŞ tarafından mağdur edildiğini belirten Yakup Bahar isimli esnaf, yaşadığı mağduriyeti anlattı. Kendisine SEPAŞ tarafından hiçbir bilgi verilmeden elektrik aboneliğinin iptal edildiğini kaydeden Bahar, “Kızılay İş Hanı'nda iş yerim var. Esnaflık yapıyorum. Elektrik aboneliğim, pandemi döneminde üç dört aylık elektrik borcumdan dolayı iptal edilmiş. Geçen elektriği kesmeye gelmişler, ben de neden kesildiğini sordum. Borcumdan dolayı elektrik aboneliğim tamamen iptal edilmiş. Ben de tekrar SEPAŞ’ın abone merkezinin önüne gelerek, yeniden abonelik almaya çalışıyorum. Sabahtan beri buradayım ve çok yoğunluk var. Dışarıda 100 kişi var, ama içeride bir kişi çalışıyor. Biz de bekliyoruz abonelik alabilmek için. Bu konuda mağdur edilen tek kişi de ben değilim. Benim gibi elektrik borcundan dolayı elektrik aboneliği iptal edilen çok sayıda esnaf ve vatandaş var.” diye konuştu.
“Aboneliğimiz iptal edilirken bize hiçbir şey sorulmadı”
“Elektrik aboneliğimiz iptal edilirken, bize hiçbir şey sorulmadı.” diyen Bahar, “Sadece elektriği kesmeye gelen görevlilerden 3-4 aylık elektrik borcundan dolayı aboneliğimizin iptal edildiğini öğrendik. Şimdi tekrar abone olabilmek için sabahtan beri işi gücü bıraktık burada bekliyoruz. Bizim bilgimiz dışında elektriğimizi kestiler.” ifadelerini kullandı.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri