DÜZCELİ ECZACILARDAN MASKE KARARINA TEPKİ…

Gündem 10 Nisan 2020 16:24
Videoyu Aç DÜZCELİ ECZACILARDAN MASKE KARARINA TEPKİ…
A
a

Koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan kararla eczanelerde ücretsiz maske dağıtımına Düzceli eczacılar tepki gösterdi. Eczacı ve CHP eski İl Başkanı Zekeriya Tozan, “Eczacıları ve eczanede çalışanları risk altına attılar.” dedi.

Tüm dünyada küresel bir tehdit haline gelen Yeni Tip (Covid – 19) koronavirüs salgını, can almaya devam ediyor. Türkiye’de, her geçen gün ölü ve vaka sayısı artarken, salgınla mücadele için, Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere, ilgili kurumlarca tedbirler alınmaya artarak devam ediyor.
Salgın ile mücadele kapsamında eczanelerde vatandaşlara ücretsiz maske dağıtımı İstanbul ve Ankara başta olmak üzere, büyükşehirlerde başladı. Düzce’de ise ücretsiz maske dağıtımının ne zaman başlayacağı bilinmezken, Eczacı Zekeriya Tozan, satışı yasaklanan maskelerle ilgili Öncü Haber’e özel açıklamalarda bulundu.
“DÜZCE’DE VATANDAŞ MASKEYE ULAŞAMIYOR…”
Tozan açıklamasında, “Ücretsiz maske dağıtımı, sadece İstanbul ve Ankara’da başladı. Eczane başına, halka ücretsiz dağıtım yapılması için sadece 500 adet maske verilecek. Ama Düzce’ye ne zaman geleceği belli değil. Ama bu konuyla ilgili bildiğim kadarıyla henüz Sağlık Müdürlüğü’ne bile bilgi verilmedi. Yani Düzce belirsiz, ne zaman geleceğini bilmiyoruz. Maske satışı yasak, ancak ücretsiz dağıtılan maskelerde Düzce’de ki eczanelere henüz verilmedi. Vatandaş Düzce’de maskeye ulaşamıyor. Düzce’deki eczacılar altyapı oluşturulmadan böyle bir olaya başlandığı için tepkililer.” dedi.
“ECZACILARI VE ECZANE ÇALIŞANLARINI RİSK ALTINA ATTILAR…”
Ücretsiz maske dağıtımı ile ilgili eczacılara söz hakkı verilmediğini savunan Tozan, “Önce maske dağıtımı için altyapının oluşturulması gerekiyordu. “Maskeyi satmak yasak” dediğin zaman, bütün eczaneleri verilmesi ve aynı gün içerisinde vatandaşa ücretsiz dağıtımı yapılması gerekiyordu. Bu kadar elzem altyapıyı yapmadan, bir hafta önce yasaklayarak, kime hizmet ediyorlar, bu birinci problem. İkinci problem de şu, insanları izole ediyorlar ya virüs yayılmasın diye, bu maskeleri eczanelere dağıttırarak, halkı eczanelere göndererek eczacıları ve çalışanları büyük bir risk altına attılar. Bu konuda da eczacılara hiçbir şekilde söz hakkı vermediler.” diye konuştu.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri