DÜZCELİ ‘HALK EKMEK’ SATIŞI BEKLİYOR

Gündem 14 Haziran 2022 18:28
Videoyu Aç DÜZCELİ ‘HALK EKMEK’ SATIŞI BEKLİYOR
A
a

Neredeyse her gün yeni bir zam haberine uyandığımız şu günlerde sofraların olmazsa olmazı ekmeğin fiyatı yine arttı. Düzce Fırıncılar Odası’nın aldığı kararla, 3 lira olan tekli ekmeğin fiyatı 4 liraya yükseltilirken, 210 olan gramı ise 200 grama düşürüldü. Haber ekibimiz, ekmek zammı konusunda halkın nabzını tuttu.

Üst üste gelen zamların ardı arkası kesilmezken halkın alım gücü de günden güne düşüyor. Zamla yatıp zamla kalktığımız şu günlerde Düzce Fırıncılar Odası, ekmeğin fiyatını yine arttırdı. Artan maliyetler gerekçesiyle zammın yanı sıra tekli ekmeğin gramajını 210’dan 200’e düşürdü.
Konuya ilişkin haber ekibimiz sokaktaki vatandaşın görüşlerini aldı. Kiminin uygun bulduğu zamlara, kimileri “Batıyoruz” yorumunda bulundu. Kimileri yorum yapmaktan kaçınırken, kimileriyse devletin bu işe bir el atması gerektiğini savundu.
İşte Düzce halkının, yeni ekmek fiyatlarıyla ilgili görüşleri…
“HALK EKMEK KURULSA İYİ OLUR”
Bahattin Deniz: Evet dediğiniz gibi ekmek 4 lira. Adam 10 tane ekmek alsa her gün 40 lira yapar, ayda bin 200 lira. Bin 200 lira ayda sadece ekmeğe veriyor. Elektrik, su, doğalgazı da düşündüğümüzde şu an Düzce gerçekten kan ağlıyor. Bizim baştakiler duysun. “Halk ekmeği bir arada kuracağız.” dediler o da kurulmadı. Bekliyoruz vallahi.
“İNSANLAR GÜNÜ KURTARIYOR”
Ersoy Güleç: Bu ekonomi enflasyon oranını göstermiyorlar. “Yüzde 70 – 60” diyorlar ama kesinlikle daha yüksek. Bu zamların daha da geleceğini düşünüyorum, bununla kalmaz. 4 liranın fırıncıları kurtardığını da düşünmüyorum. Yakıt fiyatları belli! Önümüzdeki hafta doğalgaza zam yapılmasından bahsediyorlar yine. Açlık yok tamam ama insanlar istediği şekilde beslenemiyor birçok şeyden feragat etmek zorunda kalıyor, yani günü kurtarıyor millet… Halk Ekmek büfelerini gördüm ama faaliyeti ne durumda bilemiyorum.
“BU ÜLKE EKONOMİK OLARAK ÇÖKMEZ AMA…”
Mustafa Kavaklı: Millet bunaldı, biraz da finale geldi artık sanırım yönetim… Bu ülke ekonomik olarak çökmez ama devlet olmanın çivilerini sökersen ülke batar. Bence bu yolda hiç hata yapmıyorlar, kesinlikle Türkiye Cumhuriyeti’nin sonunu getirmeye çalışıyorlar. Benim şahsi düşüncem bu.
Ömer Canpolat: Şaşırmadık normal bir şey, bekliyorduk zaten… Ben 16 yaşındayım. Okumuyorum, eve ekmek götürmek için çalışıyorum şu anda.
Orhan Ercan: 4 lira azmış. Bu kadar buğday ithalatı yapılıyor mazot 28 lira 60 kuruş olmuş bence normaldir. 4 lira az olmuş yani. “Halk Ekmek kurulacak” dediler ondan da ses seda yok, ne diyeyim.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri