DÜZCE YİNE SINIFTA KALDI

Gündem 6 Kasım 2017 17:29
Videoyu Aç DÜZCE YİNE SINIFTA KALDI
A
a

CNBC-e Business ve Forbes dergilerinin, "Türkiye'nin en yaşanabilir kentleri" araştırması açıklandı. Zirvenin sahibi başkent Ankara olurken, üst sıraları zorlayan komşu il Bolu 7. sıraya yerleşti. Düzce ise kendisine 43. sırada yer bulabildi.

"Türkiye'nin en yaşanabilir kentleri" sıralamasında Düzce yine sınıfta kaldı.CNBC-e Business Dergisi, "Türkiye'nin en yaşanabilir kentleri" araştırmasının üçüncüsünü açıkladı. Eğitim, sağlık, kent hayatı, güvenlik, sanat ve ekonomi olmak üzere 6 kategoride yapılan araştırma sonucunda, Türkiye'nin en yaşanabilir kenti, Ankara olarak belirlenirken, Eskişehir 2., Isparta 3.,Trabzon 4., İstanbul 5., Artvin 6., Bolu 7., Antalya 8., İzmir 9. ve Rize ise 10. sıranın sahibi oldu. Komşu il Bolu bir kez daha ilk 10'a girme başarısı gösterek, yaşam kalitesindeki istikrarı ortaya koydu.

Bolu'da hedef büyük...
En yaşanabilir kentler sıralamasında yıllardır ilk 10 içinde yer alan Bolu'nun Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, yaşanabilir en güzel kenti oluşturma sorumluluğunda olduklarını sık sık vurgularken, "Bolu’yu dünyada yaşanabilir en iyi iller arasına almaya çabalıyoruz." diyerek hedef büyüttüklerini vurgulamaya devam ediyor.

Düzce 43. sırada...
Düzce'de ise durum yine iç açıcı değil. Bir kez daha kendisine orta sıralarda yer bulan şehrin en çok tercih edilen iller arasına girmesi için daha uzun bir yolu olduğu ortaya çıkıyor. Genel sıralamada 43'e yerleşen Düzce, kategoriler bazında ekonomi sıralamasında 65., eğitimde 42., sağlıkta 17., güvenlikte 44., kent hayatı ve kültür-sanatta ise 40. oldu.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri