DÜZCE’YE YETMİYOR!

Gündem 31 Ocak 2020 17:02
Videoyu Aç DÜZCE’YE YETMİYOR!
A
a

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz TBMM’de yaptığı konuşmada, Düzce’deki hastanelerin yoğun bakım ünitelerinde yaşanan yatak sıkıntısına parmak bastı. Yoğun bakım servislerinde doluluk oranının yüksek olduğunu belirten Yılmaz, çevre illere sevkin sona ermesi için Sağlık Bakanlığı’ndan yoğun bakım yatak sayısının bölge ortalamasına getirilmesini istedi.

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Düzce’de farklı alanlarda yaşanan sıkıntıları mecliste dile getirmeye devam ediyor. Milletvekili Yılmaz son olarak gündemine Düzce’deki hastanelerin yoğun bakımlarındaki yatak sıkıntısını aldı.
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’nde yaptığı konuşmada Düzce’de yoğun bakım servislerinin yatak sayısının yeterli olmadığını belirtti.
Bölge illere göre yatak sayısının ortalamanın altında olduğunu belirten Yılmaz, Sağlık Bakanlığı yetkililerine çağrıda bulundu. Düzcelilerin yaşanan sıkıntılardan dolayı çevre illerde tedavi olmak zorunda kaldığını belirten Yılmaz, yatak kapasitesinin bir an önce yükseltilmesini istedi.
“Düzceli hemşehrilerimiz çevre illerden yer aramak durumunda kalıyor”
MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz’ın yaptığı konuşma şöyle:
“Düzce ilimizde özel, kamu ve üniversite olmak üzere toplam 77 adet yoğun bakım yatak sayısı mevcuttur. 387 bin nüfusu olan Düzce ilimizin ölçeğindeki diğer illerde bu sayısı ortalama 130 yoğun bakım yatağı görülmektedir. Düzceli hemşehrilerimiz yoğun bakım yatak sayısında yaşadığımız eksiklikten dolayı her gün rahatsızlanan hastalarına çevre illerden yer aramak durumunda kalmaktadır. Ayrıca yoğun bakım yataklarındaki doluluk oranı yüzde 94’ler seviyesinde olduğu için üniversite hastanemizin kalp damar cerrahisi ve kardiyoloji dalları tarafından anjiyografi ve bypass işlemleri sınırlı sayıda yapılabilmektedir. Bu da Düzceli hastalarımızın şehir dışında tedaviye gitmelerine sebep olmaktadır. Sağlık Bakanlığı yetkililerimizden beklentimiz bir an önce Düzce’de yoğun bakım yatak sayısının bölge ortalamasına getirilmesidir.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri