DÜZCE’YE YENİ DOKTOR KADROLARI MÜJDESİ

Gündem 23 Aralık 2021 12:19
Videoyu Aç DÜZCE’YE YENİ DOKTOR KADROLARI MÜJDESİ
A
a

Düzce’nin sağlık sisteminde yükü hafifletmek bir yana kambur haline gelen Düzce Üniversitesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ndeki en önemli eksikliklerden biri olan çocuk acili doktoru için Sağlık Bakanlığı devreye girdi. Sorunları görerek Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin koca ile görüşen AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, normalde özerk olan hastaneye bakanlıktan kadro açılmasını sağladı. Keşir ayrıca, çeşitli branşlarda 12 yeni uzman doktor kadrosunun da müjdesini verdi.

Beceriksiz yönetim anlayışıyla Düzceliler’in şifa bulmak için giderken dert sahibi olmasına sebep olan Düzce Üniversitesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ndeki en önemli eksikliklerden biri olan çocuk doktoru sorunu çözüldü.
Adı ‘Çocuk Acili’ olmasına karşılık bir poliklinik gibi sabah 9 akşam 6 saatleri arasında hizmet verdikten sonra kapısına kilit vurulan servis için AK Parti Genel Merkez Kadın kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir devreye girdi.
Keşir, Çocuk Acili için bakanlığı devreye soktu
Vatandaştan gelen şikayetleri dikkate alan Keşir, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile görüşerek normalde özerk bir kurum olan Üniversite Hastanesi’ne, bakanlık bünyesinden çocuk hastalıkları uzmanı kadrosu tahsis edilmesini sağladı.
Sorunları gördü, bakanla görüştü
Konuyla ilgili Öncü Haber’e konuşan Vekil Keşir, “Normalde Sağlık Bakanlığı böyle bir atama yapmaz. Daha önce acil kliniği kapandığında da ricacı olmuş ve 2 acil hekimi atatmıştır. Şimdi de Çocuk Acili konusunda sorunlar olduğu vatandaşlarımızdan kulağıma geliyor. Böyle olunca orası için de rica ettik. 1 çocuk acil hekimi, kadrosu açtırdık.” dedi.
‘Hemşehrilerimiz sıkıntı çekmesin’
Kadro tahsisi sonrası süreç ile ilgili de bilgi veren Keşir, “Ocak ayı sonunda göreve başlamış olur. Düzceliler’e hayırlı olsun. Bizim derdimiz hemşirelerimiz sıkıntı çekmesin. Bakan Bey de olur verdi.” diye konuştu. Böylece Vekil Keşir, aylardır mesai saatleri dışında hasta olan çocuklarını götürdükleri acil kapısını kapalı görünce il dışına gitmek zorunda kalan Düzceliler’in derdine deva olmuş oldu.
Farklı branşlarda 12 kadro da daha
Öte yandan Vekil Keşir, 10’u Düzce Atatürk Devlet Hastanesi, 1’i Akçakoca Devlet Hastanesi, 1’i de Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu olmak üzere Düzce’ye 12 hekim kadrosu daha tahsis edildiğini açıkladı. Çocuk sağlığı ve hastalıkları, fiziksel tedavi ve rehabilitasyon, kadın hastalıkları ve doğum, iç hastalıkları, cidliye, göz hastalıkları, nefroloji, ruh sağlığı ve hastalıklarından oluşan yeni kadrolarla Düzce’nin sağlık ihtiyacının giderilmesi için önemli bir adım daha atılmış olacak.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
kklklllkkdsa