DÜZCE'YE DEV YATIRIM!

Gündem 7 Şubat 2018 16:54
Videoyu Aç DÜZCE'YE DEV YATIRIM!
A
a

Gümüşova Islah OSB'ye Avrupa'nın en büyük et entegre tesisi geliyor... 200 dönüm arazi üzerinde kurulması planlanan dev tesis için önceki gün Düzce Valiliği'nde ön protokole imzaların atıldığı öğrenildi. Maliyeti 100 milyon dolar olan yatırımın yaklaşık 1000 kişiye istihdam sağlaması planlanıyor.

2016 yılının Haziran ayında ıslah sürecini tamamlayan ve toplam 388 hektar alanda hizmet verecek olan Gümüşova Organize Sanayi Bölgesi'ne dev bir yatırımın kazandırılması için ilk somut adım atıldı.

Avrupa'nın en büyük tesisi kurulacak
Türkiye çapında tanınan bir et ürünleri markasını bünyesinde barındıran Sakarya merkezli firma, kurmayı planladığı Avrupa'nın en büyük et entegre tesisinin yeri olarak Gümüşova Islah OSB'de karar kıldı.

Bakan'ın girişimleri sayesinde...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'nün kişisel girişimlerinin de etkili olduğu yatırım için önceki gün Düzce Valiliği'nde firma sahipleri ile OSB yönetimi arasında protokole imzaların atıldığı öğrenildi.

Yatırım maliyeti: 100 milyon dolar
Türkiye’nin en büyük et üreticilerinden olan firma, Gümüşova OSB'deki 200 dönümlük bir alana dev tesisini kurmayı planlıyor. 100 milyon dolar gibi bir yatırım maliyetinin söz konusu olduğu et entegre tesisi, Düzce'de yaşayanlara yeni bir iş kapısı olması açısından da önem taşıyor. 800 ila 1000 kişi arasında bir istihdamın hedeflendiğini fabrikanın Türkiye'nin en önde gelen et işleme tesisi olacağı bilgisi edinildi. Diğer taraftan modern sanayileşmeye örnek bir yapıda hizmet vermesi amaçlanan Düzce'nin alan olarak en büyük OSB'si Gümüşova Islah OSB, faal olan mevcut 30 fabrikanın yanı sıra 50 yatırıma daha ev sahipliği yapacak durumda...

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri