DÜZCE'YE BU LAZIM!

Gündem 11 Aralık 2017 17:09
Videoyu Aç DÜZCE'YE BU LAZIM!
A
a

Trafikteki dikkatsiz sürücüler yüzünden tehdit altında olan yayaların güvenliğini sağlamak amacıyla Aydın'da Türkiye'ye örnek bir uygulamaya başlandı. 3 boyutlu yaya geçidi uygulaması sayesinde geçidi bir barikat gibi gören sürücüler önce yavaşlıyor ardından duruyor. Yayalara karşı bir farkındalık oluşturan bu uygulamanın yaya geçitlerinde sık kazalar yaşanan Düzce'de de hayata geçirilmesi bekleniyor.

Türkiye'ye örnek olacak uygulama!
Aydın Büyükşehir Belediyesi trafik güvenliği için çok farklı bir projeye imza attı. Türkiye'ye örnek olacak nitelikte bir yaya geçidi uygulamasını başlatan belediye, en işlek bulvarlardan biri olan Hürriyet Bulvarı üzerinde 3 boyutlu yaya geçidi oluşturdu. Bakanın bir kez daha baktığı 3 boyutlu geçit ile özellikle trafikte dikkatsiz ve tehlike şekilde seyreden sürücülerin önüne geçilmesi hedefleniyor.

Yaya geçitleri "3 boyut" özellikli boyandı
Özellikle yaya geçitlerinde sık kazalar yaşanmasına bağlı olarak bir çözüm arayışına giren belediye, yaya geçitlerinin 3 boyut özellikli boyanması yöntemine başvurdu. Bu sayede yaya geçitlerine yaklaşan sürücüler yaya geçidini ilk önce bir barikat olarak görüyor ve yavaşlıyor. Çoğu ise aracını durdurmak zorunda hissediyor.

Yayaların güvenliğinin sağlamayı amaçlandı
Yeni yapılan uygulamayla, trafikte dikkatsiz sürücüler yüzünden tehdit altında olan yayaların güvenliğinin sağlamayı amaçlandı.

Yaya geçitlerinde sık kaza yaşanan Düzce'de de hayata geçirilmeli
Sürücülerde yayalara karşı bir farkındalık da oluşturan 3 boyutlu yaya geçidi uygulamasının yaya geçitlerinde sık kazalar yaşanan Düzce'ye de örnek olması bekleniyor. Yollarda hızla seyreden sürücüler yüzünden vatandaşların çoğu cadde ve sokağa hız kesiciler istediği Düzce'de sürücülerin önce yavaşlamasını daha sonra ise durmasını sağlayan bu uygulamanın belediye tarafından hayata geçirilmesi halinde yayaların karşılaştığı tehlikeleri önlemek adına önemli bir adım atılmış olacak.Yaya geçitlerinde yavaşlamayan sürücüleri adeta hız kesici gibi durduracağı Aydın örneğinden anlaşılan 3 boyutlu geçitin Düzce'de uygulanması ile yayaların güvenli bir şekilde karşıdan karşıya geçmesi sağlanacak.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri