DÜZCE'YE 2 VEDA, 5 ATAMA

Gündem 26 Mayıs 2021 11:19
Videoyu Aç DÜZCE'YE 2 VEDA, 5 ATAMA
A
a

HSK kararnamesiyle 3 bin 70 hâkim ve savcının görev yeri değişti. Kararnameyle Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Sedat Çelik'in Hâkim eşi Şükran Şanlıer Çelik Düzce Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı görevine getirildi.

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Birinci Dairesi, 3 bin 70 hâkim ve savcıyı kapsayan Adli ve İdari Yargı 2021 yılı Ana Kararnamesi'ni tamamladı. HSK'nin internet sitesinden yayımlanan kararnameye göre, adli yargıda 2 bin 582, idari yargıda ise 488 olmak üzere toplam 3 bin 70 hâkim ve savcının görev yeri değiştirildi.
Buna göre; Düzce Adliyesi’nde görevli 1 hâkim ve 1 savcı farklı illere atanırken, Düzce'ye 5 yeni atama yapıldı.
İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcısı Hüdaverdi Uçar, İstanbul Anadolu Hâkimi Seher Uçar, Kızıltepe Hakimi Cemile Türkay Cankat, Adıyaman Cumhuriyet Savcısı Özgür Aydoğdu ve Tomarza Cumhuriyet Savcısı Ömer Gündoğdu'nun yeni görev yeri Düzce oldu. Düzce Hâkimi Merve Özgül Kahta Hakimliği, Düzce Cumhuriyet Savcısı Serkan Baktemen ise Gaziantep Cumhuriyet Savcılığı görevine getirildi.
Öte yandan yeni kararnameyle Düzce Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı görevine Şükran Şanlıer Çelik atandı. Düzce hakimi iken Ağır Ceza Reisi olarak görevlendirilen Şanlıer Çelik, Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Sedat Çelik'in eşi.
Başsavcı Çelik, yeni kararnamede görev yerini korudu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri