DÜZCE VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA GELDİ

Gündem 18 Şubat 2019 13:10
Videoyu Aç DÜZCE VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA GELDİ
A
a

Çeşmelerinden su değil adeta çamur akan Doğanlı Köyü'nden bir vatandaşımız geçtiğimiz gün Öncü Medya watsapp ihbar hattımıza ses kaydı göndererek yetkililere seslenmiş ve çare bulunmasını talep etmişti. Haberin Öncü Tv'de yayınlanması sonrası konu hakkında Düzce Valiliği'nce bir yazılı açıklama yapılarak 'Muncurlu grup suyundan gelen Doğanlı Köyü suyunun sondajları geçtiğimiz yaz büyütülerek temizlenmiştir.Ekipler tarafından yerinde yapılan incelemede suda herhangi bir kirliliğe rastlanmamıştır' denildi.

Çareyi ihbar hattımıza ulaşmakta bulmuştu

Merkeze bağlı Doğanlı Köyünde yıllardır akan çamurlu suya çare bulunmadığından şikayetçi olan vatandaş, geçtiğimiz gün Öncü Medya watsapp ihbar hattımıza ses kaydı göndermiş ve yetkililerden çözüm bulmalarını talep etmişti. Musluklardan akan çamurlu su yüzünden büyük sıkıntı çeken mahalle ve köylere merkeze bağlı Doğanlı Köyü de eklenmiş ve çaresiz kalan vatandaş, çeşmeden akan çamurlu su nedeniyle bulaşık ve çamaşır makinelerinin bozulduğunu dile getirmişti.İhbar hattımıza ulaşan vatandaş yetkililerden bu soruna bir an önce çare bulmaları için şu ifadelerle çağrıda bulunmuştu; “Doğanlı köyünde yıllardır bulanık ya da çamurlu akıyor. Bulaşık ve çamaşır makineleri bozuldu. Komşulara neden dile getirmiyoruz diye söylendiğinde daha önceden hiç akmıyordu biz bu kadar aktığına şükrediyoruz deyip bırakıyorlar.Kimse ilgilenmiyor muhtar da ilgilenmiyor. Daha önceden arıtma yapılmış fakat arıtma tesisi kullanılmadığı için atıl olarak kalmış. Yetkililerin ilgilenmesini istiyorum.”

 

'Suda herhangibir kirliliğe rastlanmadı'

Bu haberin Öncü Tv ekranlarından yayınlanması sonrası konuyla ilgili olarak Düzce Valiliği tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi; "Doğanlı Köyü sularının çamurlu aktığı yönündeki haber Valiliğimizce incelenmiştir. İl Özel İdaresi tarafınfan, Muncurnu grup suyundan gelen Doğanlı Köyü suyunun sondajları, geçtiğimiz yaz büyütülerek temizlenmiştir. Ekipler tarafından yerinde yapılan incelemede, suda herhangi bir kirliliğe rastlanmamıştır. Kamuoyunun bilgilerine saygıyla duyurulur."

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri