DÜZCE TURİZMDE SINIF ATLAYACAK

Gündem 17 Nisan 2021 13:58
Videoyu Aç DÜZCE TURİZMDE SINIF ATLAYACAK
A
a

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 15-21 Nisan Turizm Haftası’nı kutladı. Sosyal medya hesabından Düzce’nin doğal ve tarihi güzelliklerini içeren bir video paylaşarak tüm Türkiye’yi “Sizleri ağırlamayı dört gözle bekliyoruz” ifadeleriyle Düzce’ye davet etti.

Dillere destan doğal güzellikleriyle yayla, doğa ve deniz turizmi bakımından bölgenin parlayan yıldızı olan Düzce, artık tarih turizmiyle de adını duyuracak.
Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, göreve gelir gelmez Batı Karadeniz’in tek antik kenti olan Prusias Ad Hypium Antik Kenti’nin turizme kazandırılması için kolları sıvamıştı.
KONURALP’TE ÇALIŞMALAR DÖRT KOLDAN SÜRÜYOR
Tarihi 2 bin 300 yıl öncesine kadar uzanan ve içinde bulundurduğu antik tiyatro, su kemerleri ve diğer tarihi değerleriyle yıllardır ilgisiz bir şekilde kaderine terk edilmiş olan bölgenin gün yüzüne çıkarılarak turizme kazandırılması için çalışmalar aralıksız şekilde devam ediyor. Bir yandan da asırlık Konuralp evlerinin restorasyon işlemlerinin yapılması için hazırlanan proje, Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan hibe almaya hak kazandı.
Özlü liderliğinde Düzce turizmine tarihsel anlamda yeni bir boyut kazandırmak için Konuralp’in tarihi dokusunun canlandırılarak ülke ve dünya turizmine kazandırılması çalışmalar dört koldan sürüyor.
‘SİZLERİ DÜZCE’MİZDE AĞIRLAMAYI DÖRT GÖZLE BEKLİYORUZ’
Başkan Özlü, mesaisinin önemli kısmını harcadığı turizm sektöründe çalışanların 15-21 Nisan Turizm Haftası’nı “Her köşesi ayrı güzelliklerle dolu memleketimden görüntülerle birlikte turizm alanında emek veren tüm sektör çalışanlarının Turizm Haftası'nı tebrik ediyorum” sözleriyle kutladı. Sosyal medya hesabından Düzce’nin doğal ve tarihi güzelliklerini içeren “Düzce’de nerelere gitmeli?” başlıklı bir video paylaşan Özlü, “Sizleri Düzce'mizin tarihi ve turistik yerlerinde ağırlamayı dört gözle bekliyoruz” sözleriyle tüm Türkiye’yi Düzce’ye davet etti.
2021 DÜZCE TURİZM YILI
Öte yandan 2021’in ‘Düzce Turizm Yılı’ ilan edilmesiyle Valilik, belediyeler ve STK’ların yapacağı çalışmalarla Düzce’nin turizmde sınıf atlayarak hak ettiği noktaya doğru emin adımlarla ilerlemesi hedefleniyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri