DÜZCE SİYASETİNİN DÜMENİ KİMDE?

Gündem 25 Temmuz 2018 11:54
Videoyu Aç DÜZCE SİYASETİNİN DÜMENİ KİMDE?
A
a

Düzce’nin Ankara’daki en büyük gücü olan önceki dönem Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün yeni sistemin ilk kabinesinde isminin yer almaması ile birlikte Düzce’de adeta yalnız kaldı. Projelerin Ankara’daki takibinin yapılması açısından dümeni devralması gereken vekillerin de sesinin çıkmadığı bugünlerde, “Özlü gitti, Düzce sahipsiz kaldı” yorumlarını da beraberinde getirdi.

Birçok yatırım Özlü’nün bakanlığı döneminde tamamlandı
Önceki dönem Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koltuğunda oturan Dr. Faruk Özlü’nün yeni hükümet sisteminin ilk kabinesinde yer alan isimler arasında olmadı. Düzce, bugüne kadar bir bakanı olduğu için sevinirken, bu sevinç vatandaşın kursağında kaldı. Özlü’nün yeniden bakan olmaması, “Özlü gitti, Düzce yetim kaldı” yorumlarını da beraberinde getirdi. Çünkü birçok yatırım ve proje Özlü’nün bakanlığı döneminde tamamlandı.

Özlü’den sonra projelerin Ankara’daki takipçisi kim olacak?
Faruk Özlü’nün gitmesi doğal olarak, Düzce’nin projelerinin takibinin yapıldığı bakanlıktaki ofisinin de elden gitmesi ile sonuçlandı. Düzce’nin Ankara’daki en büyük gücü olan Özlü’nün ardından gözler, projelerin Ankara’daki takipçisinin kim olacağına çevrildi. Fakat 24 Haziran seçimlerinin üzerinden bir ay geçmesine rağmen hiçbir vekilin sesi çıkmıyor. Ankara’ya giden vekiller Düzce’yi unuttu.

Vekillerin sesi çıkmıyor
Şimdi Düzce, projelerin Ankara’daki takibini kimin yapacağını merak ediyor. Önceki dönem Düzce Milletvekili Fevai Arslan’a rahatça ulaşılabiliyorken, o da “Ben vekil değilim” diyerek kenara çekildi. Ayşe Keşir, açılıştan açılışa Düzce’ye gelir oldu. Fahri Çakır ile sorunların çözümü ve bilgi alma noktasında basın olarak dahi iletişime geçmek çok mümkün değil. Düzce için hiçbir vekilin sesi çıkmıyor.

İl Başkanı Keskin belediye başkanlığı telaşında
AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin’in şu günlerde Düzce Belediye Başkanlığı’na talip olduğu konuşuluyor. Fakat Keskin’in seçimlerin ardından ortadan kaybolması, “Başkanlığa talipse neden sahada değil” yorumlarına neden oluyor.

Düzce siyasetinin dümeni kimde?
Öte yandan Düzce’de tamamlanmayı bekleyen sayısız proje var. Kimsenin elini taşın altına koymadığı bu dönemde, Düzce’nin Ankara’daki projelerini kimin takip edeceği ise henüz belirsizliğini koruyor. Faruk Özlü’nün liderliğinde bütüncül bir siyaset anlayışının sürdüğü Düzce, sahiplenilmeyi beklerken bir yandan da “Ne olacak bu Düzce’nin hali” dedirtiyor.

1000
icon
DÜZCELİ 26 Temmuz 2018 21:26

bakanımızıda bir vekilimimizide yediniz bakanı yemeklede sevinç lisiniz

0 0 Cevap Yaz
yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri