DÜZCE RAPORUNU VERECEK!

Gündem 13 Ocak 2019 12:46
Videoyu Aç DÜZCE RAPORUNU VERECEK!
A
a

Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyon Belgesi Uygulamaları kapsamında uygulamada karşılaşılabilecek zorluklar ve çözüm önerilerinin masaya yatırıldığı çalıştaylar, Düzce’nin ilçelerinde tamamlandı. Sıra il çalıştayında… 17 Ocak’ta yapılacak geniş katılımlı il değerlendirme toplantısı ile Çalıştay Faaliyeti İl Raporu oluşturulacak.

Her bakanlık gibi Milli Eğitim Bakanlığı’nın da faaliyetler yürüttüğü 2023 Eğitim Vizyonu çalışmaları kapsamında Düzce’de çalıştaylar devam ediyor. Bu doğrultuda 2023 Eğitim Vizyon Belgesi’nin tüm eğitim kurumlarında hayata geçirilmesi hedefiyle düzenlenen çalıştayların Düzce ayağında ilçelerin ardından sıra il çalıştayına geldi.
Konuya ilişkin Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan yazılı bilgilendirmede, “7-11 Ocak 2019 tarihleri arasında ilçelerimizde yapılan, 14-15 Ocak 2019 tarihleri arasında ise il merkezinde düzenlenmesi planlanan çalıştaylarda, 2023 Eğitim Vizyon Belgesi’nin ilimiz okul ve kurumlarında hayata geçirilebilmesi için temel felsefesi, politikası, hedefleri uygulamada karşılaşılabilecek zorluklar ve farklılıklar görüşülerek, çözüm önerileri ve uygulama süreci öncesinde yapılması gereken ön hazırlıkların belirlenmesi için komisyon çalışmaları yapılacaktır. İlçelerimizde Temel Eğitim Komisyonu, Akademik Ortaöğretim Komisyonu, İmam Hatip Okulları / Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Komisyonu Hayat Boyu Öğrenme / Özel Eğitim Komisyonu olmak üzere 4´er komisyon oluşturulmuştur. 14-15 Ocak 2019 tarihlerinde düzenlenecek il çalıştayı için ise ortalama 15 kişilik 15 komisyon oluşturulmuştur. 17 Ocak 2019 tarihinde yapılacak geniş katılımlı il değerlendirme toplantısı ile Çalıştay Faaliyeti İl Raporu oluşturulacaktır. Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Eğitim Vizyon Belgesi Uygulamaları ilçe çalıştayları tamamlandı.”
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri