DÜZCE’NİN ULAŞIM PLANI DÜZCELİLER İLE ÇİZİLECEK

Gündem 2 Aralık 2021 09:42
Videoyu Aç DÜZCE’NİN ULAŞIM PLANI DÜZCELİLER İLE ÇİZİLECEK
A
a

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, kentin ulaşım sorununa neşter vurmak ve köklü bir çözüme kavuşturmak için Ulaşım Master Planı’nı vatandaşların istek ve talepleri doğrultusunda yapılacağını açıkladı. Bu kapsamda 7 Aralık 2021 Salı gününden itibaren 3 bin hanede anket çalışması yapılacak.

Düzce Belediyesi Ulaşım Ana Planı çerçevesinde planlama çalışmalarına devam ediyor. Şehir içinde yaşanan trafik ve toplu taşıma sorunlarına çözüm getirmesi planlayan Düzce Belediyesi, vatandaşların ulaşım planlaması sürecine aktif olarak katılmasını sağlayacak.
“Halkın ulaşım alışkanlıklarını ölçmek için anket”
Konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Ulaşım Ana Planı’nı Düzceliler ile birlikte belirleyerek şehri geleceğe hazırlamak için kolları sıvadıklarını kaydeden Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Göreve geldiğimiz günden bu yana katılımcı belediyecilik ilkelerimiz doğrultusunda halkımızın fikirlerine büyük önem veriyoruz ve yatırımlarımızı bu doğrultuda planlıyoruz. Kentimizin geleceği ve kaynaklarımızı doğru kullanmak adına akademik çalışmalara önem veriyoruz. Bu doğrultuda şehrimizde halkımızın bugün ve geleceğe yönelik ulaşım alışkanlıklarını ölçme ve değerlendirmeye yönelik ‘Ulaşım Hane Halkı Anketleri’ yapmaya karar verdik.” ifadelerini kullandı.
“Kimlik bilgileri istenmeyecek”
Düzce Belediyesi personellerinin kimlik bilgi ve yaka kartları ile vatandaşların evlerine misafir olacağının altını çizen Başkan Özlü, şunları kaydetti: “Personellerimizde belediyemiz tarafından verilen yaka kartları bulunacak ve kimliklerini ibraz edecekler. Anket çalışması esnasında sizlerden kimlik bilgileriniz asla istenmeyecek olup anket çalışmalarımızın sonuçlarının tamamı sizlerle paylaşılacak. Sorulara içtenlikle cevap vermenizi ve personelimize destek olmanızı bekliyoruz. Vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda ‘Ulaşım Master Planı’nı planlayacağımızı bilmenizi isterim.”  
Çalışma çerçevesinde kentin tüm mahallelerinde bilimsel yöntemlerle rastgele seçilmiş yaklaşık 3 bin ev ziyaret edilerek yaklaşık 10 bin kişiyle anket yapılacak.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
kklklllkkdsa