DÜZCE’NİN MASKE İHTİYACINI KARŞILAYAN ATÖLYE!

Gündem 5 Mayıs 2020 18:11
Videoyu Aç DÜZCE’NİN MASKE İHTİYACINI KARŞILAYAN ATÖLYE!
A
a

Düzce’nin maske ihtiyacının büyük bölümünü karşılayan Gölyaka Belediyesi’ne teşekkür ziyaretleri hız kesmiyor. Günlük ortalama 40 bin üretim yaparak Türk Kızılay, kamu kuruluşları, belediyeler ve kaymakamlıklara ulaştıran örnek atölyeyi kurarak, Düzce’ye virüsle mücadelede büyük katkı sağlayan Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan, bu kez Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Düzce Alay Komutanı Mustafa Çetinkaya’yı ağırladı.

Düzce'nin 20 bin nüfuslu Gölyaka ilçesinde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında belediye tarafından kurulan atölyede günde ortalama 40 bin maske üretiliyor. Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan’ın talimatıyla kurulan atölyede üretilen maskeler, Düzce Belediyesi de dahil tüm belediyelere ulaştırılarak halkın ücretsiz maske kullanması sağlanıyor.
Başkan Demircan çalışmalarıyla takdir topluyor
Salgının Türkiye’de görüldüğü ilk günden bu yana Gölyaka’da hem yürüttüğü mücadele çalışmaları hem de sosyal faaliyetleri ile takdir toplayan Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan ve kurduğu atölyeye ziyaretler devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin’in ziyaret ettiği maske üretim atölyesinde bu kez ilin idarecileri incelemelerde bulundu.
Vali ve Komutan ziyaret etti
Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Düzce Alay Komutanı Mustafa Çetinkaya ve Gölyaka Kaymakam Vekili Abdullah Kurt, belediye bünyesinde kurulan maske üretim atölyesini ziyaret etti. Ziyaret sırasında Belediye Başkanı Yakup Demircan üretim atölyesi hakkında bilgiler verdi.
Nüfusun iki katı maske üretiliyor
Koronavirüsün ülkeye sıçramasının ardından kısa sürede ilçede cerrahi maske atölyesi kurulduğunu ve gönüllülerin maske üretimine başladığını belirten Demircan, ilçede her vatandaşa maske dağıttıklarını aktardı.
Atölyede günlük ortalama 40 bin maske üretimi gerçekleştirdiklerini vurgulayan Başkan Demircan, ilçeden ve resmi kurumlardan gelen taleplere göre üretimlerini arttırdıklarını kaydetti.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
pakm