DÜZCE’NİN GÖNÜLLÜ TURİZM ELÇİLERİ OLACAKLAR

Gündem 30 Haziran 2021 11:45
Videoyu Aç DÜZCE’NİN GÖNÜLLÜ TURİZM ELÇİLERİ OLACAKLAR
A
a

Düzce Kariyer ve Teknoloji Geliştirme Derneği (DÜKAT) tarafından Efteni Gölü’nde düzenlenen Efteni Gölü Kuş Gözlemi ve Tabiatı Anlama Kampının ilki Düzce’de liselerde eğitim gören öğrenciler ile 20 farklı üniversitede öğrenim görmekte olan üniversite öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Öğrenciler 5 gün boyunca çeşitli etkinliklerle hem eğlenip hem öğrenirken unutulamayacak bir deneyim yaşadı.

Düzce Kariyer ve Teknoloji Geliştirme Derneği (DÜKAT) tarafından Efteni Gölü’nde düzenlenen Efteni Gölü Kuş Gözlemi ve Tabiatı Anlama Kampının ilki başarıyla sona erdi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Projeleri Destekleme Programı 2020-1 çağrısı kapsamında desteklenen “Efteni Gölü Kuş Gözlemi ve Tabiatı Anlama Kampı” Düzce Üniversitesi, Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gölyaka Belediyesi, Düzce Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü, Düzce Üniversitesi Kariyer Topluluğu iş birliğiyle gerçekleştirildi. Kampa Düzce’deki farklı liselerde eğitim gören öğrencilerin yanı sıra 20 farklı üniversitede öğrenim görmekte olan üniversite öğrencileri katılım sağlarken, gençler unutamayacakları bir deneyim yaşadı.
Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren DÜKAT Derneği Başkanı Selçuk Cantürk, Efteni Kampı’nı Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Akif Keten ile planladıklarını belirterek her geçen yıl çıtayı biraz daha arttırmayı hedeflediklerini söyledi. Programa katılan gençlerin “Gönüllü Turizm Elçileri” olarak Düzce tabiat güzelliklerinin tanıtılmasında önemli rol oynayacaklarını söyleyen Cantürk,  DÜKAT olarak bu ve bunun gibi pek çok vizyon projeleri ile yollarına devam edeceklerinin altını çizerek, Efteni Kampı’nın şehrin bir markası haline geleceğini dile getirdi. Programda emeği geçenlere, öğrencilere ve ailelerine teşekkür eden Selçuk Cantürk, “Yarının doğası bugünden yaratılır. Öğrencilerimiz artık bunun farkında.” diyerek sözlerini sonlandırdı.
Gençlik ve Spor Bakanlığı destekleri ile bölgede bir ilke imza atan DÜKAT tarafından gençlere beş gün süresince; Türkiye’nin önemli tabiat alanlarından biri olan “Efteni Gölü Kuş Gözlemi”, “Yaban Hayatı” ve “Botanik” konulu eğitimlerin yanı sıra çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle unutamayacakları bir program sunuldu.
“Efteni Gölü Kuş Gözlemi ve Tabiatı Anlama Kampı” programının ilk grup katılımcıları olan lise öğrencileri, başarılı bir eğitim süresi geçirdiklerini ifade ederek programa katkı sağlayan herkese teşekkürlerini iletti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri