DÜZCE NASIL GELİŞİR?

Gündem 27 Eylül 2018 14:33
Videoyu Aç DÜZCE NASIL GELİŞİR?
A
a

Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz Düzce Organize Sanayi Bölgesi (DOSB) yönetimini ziyaret etti. DOSB Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yirmibeşoğlu tarafından ağırlanan Milletvekili Ümit Yılmaz, Düzce’nin gelişmesi ve halkın refah içinde yaşaması için yereldeki tüm kurumlara önemli görevler düştüğünü belirterek, “Her kurum görev alanları içinde vazifelerini gerektiği gibi yaparsa gelişim adına mesafeler alınır.” dedi. Milletvekili Yılmaz, ayrıca yönetimden OSB’nin sorun ve beklentilerini dinledi.

Düzce’de kurum ve kuruluşlar ziyaretlerine devam eden Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz’ın adresi bu kez Düzce Organize Sanayi Bölgesi yönetimi oldu. Düzce MHP İl Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret eden Yılmaz, DOSB Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yirmibeşoğlu, Başkanvekili Caner Aypar, Yönetim Kurulu üyeleri ve Bölge Müdürü Aylin Özdemir tarafından karşılandı.

Ekonominin güçlenmesi için en temel koşul üretim ve istihdamın artmasıdır”
Ziyarette Yirmibeşoğlu tarafından Milletvekili Yılmaz’a OSB’ye ilişkin bilgiler verildi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Yirmibeşoğlu şu bilgileri verdi: “Türkiye ve bölge ekonomisinin güçlenmesine ilişkin en temel koşul üretim ve istihdamın artmasıdır. Bunun için mevcutların üstüne ilave katkılar yapılmalıdır. Üretim ve istihdam birbirlerinin olmazsa olmaz denklemidir. Bu denklem esas alınarak, tarım, turizm ve sanayi arasında, ayrıca, işletmelerin ölçekleri arasında dengelerin iyi kurulması gerekir. Bunun için de merkezi yönetimler, yerel yönetimler ve sektörün ilgili kurumları işbirliği içinde hareket etmelidir.”

Her kurum vazifesini gerektiği gibi yaparsa gelişim adına mesafeler alınır”
Düzce’de resmi kurumlar, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret programı içinde aldıklarını belirten MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz da şu görüşlere yer verdi: “Ülkemizin ve bölgemizin gelişmesi, halkımızın refah içinde yaşaması için merkezi ve yerel tüm kurumlara önemli görevler düşmektedir. Her kurum görev alanları içinde vazifelerini gerektiği gibi yaparsa gelişim adına mesafeler alınır. Bunun bir yolu da kurumların koordinasyonundan, işbirliğinden geçer. Güçlerin birleşmesi, bölge çıkarları açısından ortak aklı ve ortak kararları öne çıkaracaktır.”Milletvekili Yılmaz, ziyaret sırasında OSB’nin sorunları ve beklentilerine yönelik notlar aldı.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri