DÜZCE MEM’İN ‘BAŞARIYA BİR ADIM’ PROJESİ DEVAM EDİYOR

Eğitim 20 Nisan 2021 17:57
Videoyu Aç DÜZCE MEM’İN ‘BAŞARIYA BİR ADIM’ PROJESİ DEVAM EDİYOR
A
a

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen ‘Başarıya bir adım’ projesi kapsamında Liselere Geçiş Sınavı’na hazırlanan dezavantajlı 8. sınıf öğrencilerine MEB tarafından hazırlanan örnek sorular fasiküller halinde basılarak ulaştırılıyor. Soru çözümleri de gönüllüler tarafından yapılarak öğrencilerin istifadesine sunuluyor.

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen ‘Başarıya bir adım’ projesi kapsamında Liselere Geçiş Sınavı’na hazırlanan dezavantajlı 8. sınıf öğrencileri unutulmuyor.
Düzce Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan soruların basım işlemi gerçekleştirildikten sonra öğrencilere ulaştırılmak üzere ilgili ilçe ve okul yöneticilerine teslim ediliyor.
Bu kapsamda Nisan ayında da öğrencilerin sınavlar hazırlanırken yararlanabilmeleri amacıyla örnek sorularını içeren 1.000 adet fasikül öğrencilere ulaştırıldı. Öte yandan proje kapsamında bu zamana kadar toplam 21.200 fasikülün dağıtımı gerçekleştirildi.
Örnek soruların çözümü de gönüllü öğretmenler tarafından yapılarak Uzaktan Eğitim Merkezi’nde yayımlandı. Sorularla birlikte çözümler de öğrencilerin istifadesine sunulmuş oldu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
kklklllkkdsa