DÜZCE KURTULMAK İSTİYOR

Gündem 27 Kasım 2018 17:06
Videoyu Aç DÜZCE KURTULMAK İSTİYOR
A
a

MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, AK Parti’nin eski Bakan Faruk Özlü’yü aday göstermesi ile ilgili “Bizim için bir bakanla yarışmak tabii ki şeref.” dedi ve ekledi: “Düzce artık siyaseti dizayn etmek isteyen kesimlerden kurtulmak istiyor. Seçimi artık Düzce halkı dizayn edip, kararı kendisi verecek.”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu, Antalya’da mevcut belediye başkanları ve 81 ilin il başkanının katılım sağladığı toplantı ve 2019 yılının mart ayında yapılacak yerel seçimler ile ilgili haber merkezimize özel değerlendirmelerde bulundu. İlk olarak İstanbul’da eğitim uçuşu sırasında gerçekleşen helikopter kazasında şehit olan askerlere rahmet, yaralılara ise şifa dileyerek sözlerine başlayan İl Başkanı Caboğlu, Antalya’da yapılan toplantıda Düzce’nin genel merkez nezdinde önemli bir olduğunun ön plana çıktığını aktardı. Caboğlu, AK Parti’nin adayı olarak gösterilen eski Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Faruk Özlü’nün, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından nasıl yorumlandığını da açıkladı.

Bakanla yarıştığımızın bilincinde olmamızı istedi”
Genel Merkez’in Düzce hakkında kapsamlı bilgi edindiği üzerinde duran Caboğlu, “Genel merkezde, Düzce ile ilgili bir hassasiyet olduğunu gözlemledim. Düzce ile ilgili özel bir çalışma yapılmış. Geçmişten beri yaşanan bütün sorunlar ele alınmış. Özellikle, Cumhur İttifakı döneminde bizim ve ittifak içinde olduğumuz partinin söylemlerine ve bütün konulara vakıf olmuş.” dedi.

Sayın Bahçeli ‘Karşınızda bakan aday olmuş, size de bu yakışırdı’ dedi
Bahçeli ile gerçekleştirdikleri özel görüşmeden de bahseden Caboğlu, “Sayın Bahçeli, Düzce’yi çok önemsediğini, bu dönem bir milletvekili alınmış olmasının sebeplerini araştırdıklarını, Düzce’nin Cumhur İttifakı’nın şablon bir örneği olduğunu, ittifakın yansımalarının görüldüğünü söyledi. Esprili bir şekilde, ‘Karşınızda bakan aday olmuş, size de bu yakışırdı’ dedi. Bakanla yarıştığımızın bilincinde olmamızı istedi. Bütün Düzceli hemşehrilerimize selamını iletti. Toplantıda Düzce’nin göz bebeği bir il olduğunu, diğer il başkanlarından daha farklı karşılandığımızı gördüm.” ifadelerini kullandı.

Bakanlığı döneminde verimli bir şeyler yapmışsa…”
Eski Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün, AK Parti’den belediye başkan adayı olmasını da değerlendiren MHP Düzce İl Başkanı Caboğlu, kararı Düzce halkının vereceğini vurguladı.Bunun bir hizmet yarışı olduğunu ifade eden Başkan Caboğlu, “Tabii ki bakan düzeyinde bir şahsın Düzce’miz için aday olması iyi bir şey. Ama şunu söylemeden de geçmeyeceğim. Benden ziyade Düzce halkımız da bunu sorgulayacaktır. Özlü, bakanlığı döneminde Düzce için verimli bir şeyler yapmışsa, halkımız ona göre karar verecektir. Bizim için bir bakanla yarışmak tabii ki şeref. Ancak Düzce artık siyaseti dizayn etmek isteyen kesimlerden kurtulmak istiyor. Seçimi artık Düzce Halkı dizayn edip, kararı kendisi verecek” şeklinde konuştu.

Aday ne zaman açıklanacak?
Milliyetçi Hareket Partisi’nin adayını ne zaman açıklayacağı ile ilgili sürecin devam ettiğini belirten Caboğlu, “Genel merkezimiz, 15 Aralık’ı son tarih olarak bize bildirdi. Bugün (dün) bile iki arkadaşımızın Ankara’ya giderek form doldurduğunu biliyorum. Süreç işlemektedir. Memleketin bekası için, bizim gibi düşünen herkese kapımız açıktır. Bu zaman zarfında gelip form doldurarak başvuru yapabilirler. Düzce’de büyük sorunlar var. Bunların üstesinden gelebilmek için herkesin elini taşın altına koyması lazım.” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri