DÜZCE KÜLÜSTÜRLERİNDEN KURTULUYOR

Gündem 10 Aralık 2017 10:57
Videoyu Aç DÜZCE KÜLÜSTÜRLERİNDEN KURTULUYOR
A
a

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, şehir estetiğini bozan ve görüntü kirliliğine yol açan unsurlara karşı savaş açtı. Bu kapsamda özellikle sanayi çarşılarında, yol kenarlarında karşımıza çıkan çürümeye yüz tutmuş hurda arabalar belediye ekiplerince kaldırılıyor. Ayrıca Asar Deresi’nin kenarında hizmet veren kokoreççi esnafı da eski otogar mevkiine inşa edilen tek tip ünitelere taşınıyor.

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Düzce’nin çehresinde kötü bir görüntüye sebep olan unsurları temizlemeye kararlı. Özellikle sanayi çarşılarında, zaman zaman Düzce’nin ara sokaklarında da karşımıza çıkan külüstür arabalar maziye karışıyor. Yıllardır çürümeye yüz tutmuş, terk edilmiş arabalar Düzce Belediyesi’ne bağlı ekipler tarafından kaldırılıyor. Hurda görüntüsüyle şehir estetiğini bozan arabalar için “kaldırın” talimatı veren Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, kısa süre içinde Düzce’nin çehresinde kötü görüntüye sebep olan unsurların tarihe karışacağını söyledi.

Kokoreççiler Taşınıyor
Düzce şehir merkezinden geçen Asar Deresi’nin kaderine terk edilmiş güney kesimini köy havasından kurtarmak için de somut adımlar atılıyor. Bu kapsamda şehir merkezine yakışmayan bir manzara çizen derme çatma yapılarda hizmet veren kokoreççi esnafı da Düzce Belediyesi tarafından Kiremitocağı Mahallesi’nde bulunan eski otogar mevkiine yapılan yeni ünitelere taşınıyor. Tek tip olarak inşa edilen ve esnafın da daha sağlıklı koşullarda çalışmasını sağlayacak olan yeni ünitelere taşınma işleminin tamamlanmasının ardından Azmimilli Mahallesi Gazhane Caddesi’nde, Asar Deresi’nin kenarında görüntü kirliliğine yol açan yapılar da yine Düzce Belediyesi’ne bağlı ekipler tarafından kısa sürede kaldırılacak.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri