DÜZCE KİRLİLİKLE BOĞUŞUYOR, AKÇAKOCA'NIN HAVASI MİS

Gündem 17 Ocak 2019 13:31
Videoyu Aç DÜZCE KİRLİLİKLE BOĞUŞUYOR, AKÇAKOCA'NIN HAVASI MİS
A
a

Düzce şehir merkezinde her kış soba kullanımı, trafik ve sanayi kuruluşları gibi etkenler nedeniyle hava kirliliği sorunu baş gösterirken, yanı başımızdaki Akçakoca’nın neredeyse tertemiz bir havaya sahip olduğu ortaya çıktı. Şehircilik ve Çevre Bakanlığı hava kalitesi ölçüm aracının 1 ay süreyle Akçakoca’da yaptığı ölçümler sonucunda Akçakoca’nın hava kalitesinin yüzde 95 oranında olduğu açıklandı.

Düzce il merkezinde her kış halka nefes aldırmayan hava kirliliği sorununa Doğalgazı Yaygınlaştırma Projesi ile çözüm aranırken, Düzce’nin denize açılan penceresi Akçakoca’nın havasının temiz olduğu yapılan ölçümle kanıtlandı.

Cittaslow (sakin şehir) kentleri arasında yer almak için gerekli 72 kriteri yerine getirme çalışmalarında sona gelen ve bu konuda gerekli maddi desteği MARKA’nın yaptığı Akçakoca’nın hava kalitesi ölçüm çalışmaları tamamlandı.

Şehircilik ve Çevre Bakanlığı hava kalitesi ölçüm aracının 1 ay süreyle Akçakoca’da yaptığı ölçümlerin tamamlandığı ve istenilen oranın çok üzerinde bir sonuç elde edildiği öğrenildi.

Konu ile ilgili olarak Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici yaptığı bilgilendirmede şu ifadelere yer verdi:

“Akçakoca’da yürüttüğümüz Cittaslow çalışmamızın kapsamında yaptırmak zorunda olduğumuz hava kalitesi ölçüm sonuçları tamamlandı. Akçakoca’mızın hava kalitesi çok iyi çıkmış olup oranı %95 seviyesindedir.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri