DÜZCE İSTİHDAMDA HEDEF BÜYÜTTÜ

Gündem 12 Mart 2019 11:59
Videoyu Aç DÜZCE İSTİHDAMDA HEDEF BÜYÜTTÜ
A
a

Düzce Valiliği’nde düzenlenen İstihdam Seferberliği Toplantısı’nda konuşan Vali Dr. Zülkif Dağlı, Düzce için istenen istihdam rakamlarının çok üstüne çıktıklarını belirterek, 2019 yılı için hedef büyüttü: ‘Rakamı daha da yukarılara taşıyacağız!’

Bilindiği gibi 21 Ocak 2019 tarihinde gerçekleştirilen “TOBB Türkiye Ekonomi Şurası”nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iş dünyasına çağrısı sonucunda Hazine ve Maliye Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından, “Burası Türkiye Burada İş Var” sloganıyla İstihdam Seferberliği başlatıldı. Bu doğrultuda illerde istihdamı arttırmak amacıyla gerçekleştirilen ve Düzce’de 25 Şubat 2019 tarihinde başlatılan İstihdam Seferberliği’nin toplumun tüm kesimlerine anlatılması, işverenlerin verilecek destek ve teşviklerle istihdam sayılarını arttırması, işsizlik rakamlarının en düşük seviyelere getirilmesi için her ay ilgili kesimler bir masa etrafında toplanıyor.
Bugün Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı başkanlığında Valilik Makam Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya İş-Kur İl Müdürü Ferhat Acar, Düzce Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Necmi Köroğlu, Düzce Ticaret Sanayi Odası Yönetim Başkanı Tuncay Şahin ve kurum müdürleri katıldı.
Toplantıda ülkemizin ekonomik kalkınma ve büyümesinin sürekliliğini sağlamak, işsizlik rakamlarını minimuma indirmek, işverenlerin küresel piyasalarda rakipleriyle rekabet edebilirlik düzeylerini arttırmak amacıyla devlet tarafından verilen teşvik ve desteklerin Düzce’deki durumu değerlendirildi.  
Verilen istihdam rakamının üzerine çıktık
Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı toplantıda yaptığı konuşmada, Düzce’de hedefin çok üzerine çıkıldığına dikkat çekti. 2017 yılında Düzce için belirlenen 7 bin 500 artı istihdam rakamının Düzce Valiliği Çalışma Kurumu tarafından yapılan çalışmalar neticesinde 10 bin artı istihdam olarak gerçekleştiğini açıklayan Vali Dağlı, bu durumun önemli bir motivasyon kaynağı olduğuna dikkat çekti. Vali Dağlı ayrıca Düzce Valiliği önderliğinde kamu kurum ve kuruluşları, işverenler, işçiler ve tüm Düzceliler ile birlikte 2019 yılında da Düzce’de istihdam hedefinin üzerinde çıkmayı amaçladıklarını vurguladı.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri