DÜZCE İÇİN ÖNEMLİ PROJE BAŞLADI

Gündem 21 Mayıs 2018 15:38
Videoyu Aç DÜZCE İÇİN ÖNEMLİ PROJE BAŞLADI
A
a

Bağımlılıkla mücadele kapsamında bölge için önemli bir proje olan Yaylagöl Yeşilay Gençlik Kamp ve Rehabilitasyon Merkezi için ilk kazma vuruldu. Yol genişletme çalışmalarının başladığı projenin 2 yıl içerisinde tamamlanması planlanıyor. Merkezin, başta gençler olmak üzere her kesimden vatandaşa hitap edecek gözde bir etkinlik adresine dönüşmesi planlanıyor.

İlk kazma vuruldu
Yaylagöl Yeşilay Gençlik Kampı Merkezi için ilk somut adımlar atıldı. Kaynaşlı Belediye Başkanı Erol Bayraktar, Düzce Yeşilay Derneği Başkanı Hayati Eğilmez ve Kaynaşlı Yeşilay Derneği Başkanı İsmail Korkmaz Kaynaşlı’da bulunan Yaylagöl’ün etrafına kurulacak kamp ve rehabilitasyon merkezi için yol çalışmaları başladı. Yolun genişliği 14 metre olarak belirlendi. Bölgede yoğun bir çalışma başlatıldı.

Gençlik Kampı ve Rehabilitasyon Merkezi herkese hitap ediyor
2015 yılı itibariyle altyapı çalışmaları yürütülen projenin 2018 yılı itibariyle proje uygulanmasına başlanmasına yönelik protokol Düzce Valisi Zülkif Dağlı ve Yeşilay Derneği Başkanı Mücahit Öztürk tarafından imzalanmıştı. Hem Kaynaşlı’ya hem de Düzce’ye önemli bir ivme kazandıracak projenin detayları da şekillendi. Yayla Gölü’nün etrafında belirlenen haritaya göre, bir kır evi alanı olacak. Karavan ya da çadır kamp için gelen misafirleri karşılayacak ayrı ayrı alanları da mevcut olan projenin içerisinde eğlence yerleri düşünüldü. Amfi tiyatro ve spor alanlarının yanı sıra paintball severler için de macera parkı olacak. Yeşili bol olan proje içerisinde günübirlik misafirleri ağırlayacak bir konaklama alanı da bulunuyor.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri