DÜZCE HER YIL VAR, GERİ DÖNÜŞ YOK!

Gündem 23 Ocak 2020 17:42
Videoyu Aç  DÜZCE HER YIL VAR, GERİ DÖNÜŞ YOK!
A
a

Valiliğn de desteğiyle Düzce'deki tüm belediyelerin her yıl büyük hazırlıklar yaparak katıldığı ancak yatırım noktasında elle tutulur bir geri dönüşün alınmadığı Türkiye'nin en büyük fuarı EMITT'e bu yıl Akçakoca Belediyesi mali durumunu gerekçe sunarak katılmama kararı aldı.

Yıllarca büyük umutlarla katılım sağlanan İstanbul'da düzenlenen EMITT Fuarı'nın Düzce turizmine elle tutulur bir katkı sağlayıp sağlamadığı görüşü, fuar hazırlıklarının başladığı şu günlerde yeniden tartışmaya açıldı.Dünyanın 4. büyük turizm ve seyahat fuarı olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT)'nın yatırım olarak kimsenin kapıyı çalmaması nedeniyle Düzce turizmine katkı sağlamadığını savunanlar, her yıl valilik ve belediyelerin boşu boşuna hazırlık yaptığını yüksek sesle dile getiriyor. Tesisleşme olmadığı için Düzce'ye gelen ziyaretçi sayısında gözle görülür bir artış olmaması da bu görüşü destekliyor.Bu tartışmaların gölgesinde Akçakoca'dan bu yıl 24.'sü düzenlenen EMITT Fuarı’na katılım sağlanmayacağı haberi geldi. Belediyenin bütçe imkansızlıkları nedeniyle bu seneyi tasarruf senesi olarak geçireceği, bu yüzden turizm fuarında yer almayacağı öğrenildi.

EMİTT Fuarı nedir?
30 Ocak – 2 Şubat tarihlerinde İstanbul Büyükçekmece TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan turizm fuarına Türkiye’den ve dünyadan binlerce kurum ve firma katılıyor.Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, dünyanın en büyük dört turizm fuarından biri.Etkinlik her yıl 60 binin üzerinde sektör profesyonelini ve dünyanın dört bir yanındaki tatil yerlerinin ve seyahat şirketlerinin sunduğu yeni ve heyecan verici seyahat fırsatlarından faydalanmak isteyen turisti ağırlıyor.Katılımcıların profesyonel yerli ve uluslararası ziyaretçilerle tanışmalarını sağlayan EMITT, sektöre yeni iş ve iş birliği olanakları sunan bir iş platformu.Fuara katılan tüm ziyaretçiler iş hacimlerini arttırma olanağına sahip. Fuara ülke pavilyonları, tatil destinasyonları, yaz ve kış turizmi ve outdoor turizmi destinasyonları, oteller ve turist merkezleri, tur operatörleri ve acenteler katılıyor.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri