DÜZCE HEKİMLERİNE KAVUŞTU

Gündem 17 Ekim 2018 16:41
Videoyu Aç DÜZCE HEKİMLERİNE KAVUŞTU
A
a

Düzce’de sağlıkta yaşanan en başlı sıkıntı olan personel eksikliğine yönelik yapılan atamanın ardından hekimler göreve başladı. Sağlık Bakanlığı tarafından Düzce'ye 29 uzman tabip ve 53’ü pratisyen olmak üzere toplam 82 hekim atanırken, Düzce İl Sağlık Müdürü Op. Dr. İbrahim Özcan, yeni atanan hekimlerle Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Toplantı Salonu’nda bir araya geldi.

Sağlık Bakanlığı tarafından 1 Temmuz 2018 tarihinde Düzce’ye atanan 82 yeni doktor göreve başladı.
İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada Düzce Atatürk ve Akçakoca devlet hastanelerine yapılan atamalara ilişkin şu bilgilendirmede bulunuldu: “29’u uzman, 53’ü pratisyen hekimlerden oluşan Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’ne 1 acil tıp, 4 anestezi reanimasyon, 1 enfeksiyon hastalıkları, 1 fizik tedavi ve rehabilitasyon, 1 göğüs hastalıkları, 1 genel cerrahi, 3 iç hastalıkları, 1 kardiyoloji, 1 patoloji, 1 radyoloji, 1 yoğun bakım uzmanı; Akçakoca Devlet Hastanesi’ne 1 biyokimya,1 çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı, 1 iç hastalıkları, Akçakoca birinci basamak sağlık hizmetlerine 2 aile hekimi başlamış olup, ayrıca Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’ne 13, Akçakoca Devlet Hastanesi’ne 8, 112 Komuta Kontrol Merkezi’ne 4, 1.Basamak Sağlık Hizmetlerine 21 pratisyen olmak üzere toplam 21 uzman ve 46 pratisyen hekim göreve başlamış bulunmaktadır. Diğer hekim arkadaşlarında önümüzdeki günlerde başlaması bekleniyor.”
Sağlık Müdürü Özcan yeni doktorlarla bir araya geldi
Düzce İl Sağlık Müdürü Op. Dr. İbrahim Özcan, başkan ve başkan yardımcıları, hastane başhekimleri, hastane müdürleri, sağlık yöneticileri ve göreve başlayan hekimlerle Düzce Atatürk Devlet Hastanesi toplantı salonunda bir araya geldi.
“Yeni atamalar ilimize hayırlı olsun”
Özcan, Düzce’ye yeni atanan hekimlere ilişkin, “İlimizin hekim ihtiyaçları doğrultusunda hazırladığımız plan çerçevesinde yapılan atamalar için sayın bakanımıza ve bakanlığımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Hekimlerimize sağlık hizmet sunumunda çok önemli görevler düşüyor. Bizler tüm sağlık personelimiz ile beraber, halkımıza en iyi şekilde sağlık hizmeti vermenin gayreti içerisindeyiz. Yeni atamalar ilimize hayırlı olsun.” ifadelerinde bulundu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri