DÜZCE GİŞELERİNDE YANGIN VAR!

Gündem 20 Kasım 2018 16:30
Videoyu Aç   DÜZCE GİŞELERİNDE YANGIN VAR!
A
a

12 Kasım'da protokolün heyecanı ile hizmete açılan Düzce gişelerindeki sensörlerin hala aktif hale getirilmemesi sürücüleri çıldırttı. HGS geçişlerinde kartları okunmadığı için araç sahiplerine en uzak mesafe ücreti kesilirken, sistemdeki eksikliklerin vatandaşa ödetilmesi "Bu ne duyarsızlık!" dedirtti.

Düzce'nin özlemle beklediği il merkezi TEM Otoban Bağlantı Yolu, 12 Kasım'da hizmete açıldı açılmasına ama yine alelacele yapılan çalışmanın faturası vatandaşa kesildi.

Günlerdir HGS sensörleri aktif değil!
1 haftayı aşkın süredir araç geçişi sağlanan Düzce gişelerinde hala Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) sensörleri aktif hale getirilmedi. Geçişler sırasında sistemin kartları okumaması yüzünden ya en uzak mesafe ücreti kesilen ya da HGS Şikayet Hattı'nı arayarak düzelttirmek zorunda kalan sürücüler, bu duruma isyan etti.

Eksikliğin faturası vatandaşa kesiliyor
HGS kartları okunmadığı için normal gişe ücreti yerine en uzak mesafe ücretinin kesildiği vatandaşlar, eksikliğin faturasının yine vatandaşa kesildiğini belirtti.

"Şikayet ettiğimizde düzeltiyorlar"
Tepkili vatandaşlar, "Düzce OSB Otoban gişeleri giriş çıkışlarda okuma yapmıyor. En uzak mesafe ücreti alıyor. Her seferinde Karayolları Genel Müdürlüğü'nü aramak zorunda kalıyoruz. Örnek Düzce giriş Sakarya çıkış 5.00 TL olması gereken yerde 18.50 TL ücret alıyor. Ya da Düzce giriş Gerede çıkış 15.00 TL yerine 23.75 TL ücret alıyor. Şikayet ettiğimizde düzeltiyorlar." dedi.

"Bu gişeleri kullananlar fazla ücret ödemek zorunda mı?"
Şikayet süresinin 45 gün olduğuna dikkat çeken HGS mağduru sürücüler, "45 gün şikayet etme süresi var. Bu süreyi geçirirseniz hakkınızı arayamıyorsunuz ya da herkes bunun farkında değil. Her otoban giriş çıkışında aramak zorunda mıyız? Bu gişeleri kullananlar fazla ücret ödemek zorunda mı?" diyerek bu büyük eksikliğin giderilmesi konusunda yetkili makamları göreve çağırdı.

Protokol adeta gövde gösterisi yapmıştı
Öte yandan açılış için verilen tarihlerin tutmadığı Düzce TEM Bağlantı Yolu'nun protokol eşliğinde gecikmeli olarak hizmete girmesine karşılık neden eksikliklerin giderilmediği sorgulamaya açıldı. Karayolları 4. Bölge Müdürlüğü tarafından yapımı tamamlanarak sürücülerin kullanımına açılan Düzce Gişeleri'nde aktif olması gereken HGS'nin günlerdir devrede olmaması duyarsızlığı bir kez daha gözler önüne serdi.

1000
icon
hasan 21 Kasım 2018 09:41

Düzcede sorunlar çözülmez.

0 0 Cevap Yaz
yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 14:18
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri